Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Adana Havalimanı Araç KiralamaTarih Kokan Adana

Türkiye gezilecek yerleri ile oldukça fazla bölgeye sahip olmaktadır. Gerek hava gezileri ile gerekse doğal güzellikleri ile dikkat çeken Adana bölgesinde aktif gezilecek yerler bulunmaktadır. Köprüleri, barajı, doğal güzellikleri ve dikkat çeken balon gezileri ile gidip görülesi yerler arasında olmaktadır. Adana araç kiralama ile siz de adana bölgesinde olan gezileri sıklıkla takip edebilir; rahat bir gezi organizasyonu yapabilirsiniz.

Adana bölgesinde gezilecek yerler;

  • Varda Köprüsü

Adana içinde bulunan varda köprüsü eski tarihi yansıtan en önemli eserlerden bir tanesi olurken; aynı zamanda gezip görülmesi gereken en önemli alanlar arasında da yerini almaktadır. Tarihi buram buram yaşatan ve canlı tutmaya çalışan Varda köprüsü çok eski bir tarihe de dayanmaktadır. Karaisalı bölgesinde bulunan ve eski tarih kökeni araştırmacıların çok ilgisini çeken bu köprü, kesinlikle görülmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi olmaktadır.

  • Seyhan Barajı

Seyhan barajı Adana bölgesinin en fazla dikkat çeken ve gezilecek en önemli yerlerinden bir tanesi olmaktadır. Adana denince ilk akla gelen ve farklı bir güzelliğe sahip olan Seyhan barajında şehir dışından gelenler için araç kiralama işlemi gerçekleştirerek küçük geziler yapabilmek de mümkün olmaktadır. Seyhan barajı üzerinde küçük kayık ve gemiler ile gezi de yapabilir ayrıca bütün güzelliği çok daha yakından görebilmek için Baraj kıyısında minik yürüyüşler de yapabilirsiniz. Adana Seyhan Barajı mevki ve tarih olarak da oldukça köklü bir yapıda olmaktadır.

  • Taş Köprü

Adana gezilecek yerleri adana araç kiralama filoları ile sağlayarak geniş bir gezi organizasyonu ile bütün tarihi ve eski yapıları görebilir güzel bir gezi organizasyonuna dahil olabilirsiniz. Adana gezilecek yerlerin başında gelen Taş Köprü; Romalılar zamanından kalan hem köklü hem de tarihi açıdan çok önemli bir yerde olmakta aynı zamanda da dikkat çeken ayrıntıları ile göz kamaştırmaktadır. Taş Köprü mimari olarak da uzunluk açısından da önemli bir yerde olmakta, köprü altında küçük bir göl köprüye eşlik etmektedir. Tarihi yapısı uzunluk ölçüsü ve eski tarihi çizgileri ile tarihsel bir yapıt olan Taş Köprü mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olmaktadır.

  • Adana Merkez Park

Adana araç kiralama filosunu kullanarak siz de gezilmesi gereken bu güzel alanları tek tek gezebilirsiniz. Adana Merkez Park hem yapısal hem de görünüm olarak ileri düzeyde bir yapıt olmaktadır. Adana ve Türkiye açısından incelendiğinde en büyük yapısal park olarak göz önüne çıkmaktadır. Büyük bir göl üzerinde inşa edilmiş park gezilecek en önemli ve gözde yerlerden bir tanesi olmaktadır. Büyük bir görünüm ile gezilmeye başlandığı andan itibaren büyük etki bırakmaktadır. Şehrin tam ortasında bulunan ve Adana bölgesinde en dikkat çeken yerlerden bir tanesi olan Adana Merkez Park’a siz de mutlaka gitmelisiniz.

  • Adana Arkeoloji Müzesi

Adana bölgesi üzerinde gezilecek yerlerden en önemli noktada olan ve mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelen Adana Arkeoloji Müzesi hem tarihsel yapıtlar hem de eskiye dayanan eserler ile göz önünde olmaktadır. Etkileyici yapıtlar tarihsel eski kalıntılar ile hem duygulandıran hem de etkileyen bir müze olarak öne çıkmaktadır. Adana Arkeoloji Müzesi; arkeoloji kalıntıları ve Adanalı sanatçıların yapıtları ile unutulmazlar arasında yerini almaktadır. Unutulmaz hem tarihsel hem de duygusal bir gezi alanı içinde yer alan bu bölgeyi de siz de mutlaka gezip görülecek yerler listesine almalısınız. Oto kiralama yaparak istediğiniz an gezi rehberine dahil olabilir; siz de bu unutulmaz yerleri gezip görebilirsiniz.

  • Belemedik Vadisi

Adana içinde yer alan unutulmazlar arasında bulunan Belemedik Vadisi ile etkilenmemek mümkün değil.. Toroslar üzerinde yer alan ve büyülü bir görünüme sahip olan Vadi içinde gezilecek ve doğa kokan alanlar bulunmaktadır. Rent a car firmaları ile oto kiralama yaparak siz de gezilecek yer analizi çıkarabilecek ve bu güzel doğa manzaraları ile anında tanışabileceksiniz.

  • Yumurtalık Plajı

Adana yumurtalık plajı Adana’da gezilmeden gelinmeyecek yerler arasında yer almaktadır. Plajın duru temizliği ve sakin kıyısı zaman zaman suya girmek isteyenlerin vazgeçilmez noktası haline de gelmektedir. Plajın kumsal ve temiz suyu da gezi severlerin en fazla uğrak mekânı olmaktadır.

  • Büyük Saat

Adana gezilecek yerler arasındaki en gözde en fazla dikkat çeken yerler arasında da yer alan hem tarihsel hem de gezilecek alanları ile birbirinden farklı yerleri de bir arada taşıyan bir bölge olmaktadır. Adana merkezde bulunan Büyük Saat; uzunluğu ile de oldukça güzel bir yapıya sahip olmaktadır.  Derinlik olarak 35 cm olan ve uzunluğu da 32 metre olan oldukça büyük bir saat kulesi olan bu gözde yapı da oldukça eski bir döneme sahip olmaktadır. 1998 Depreminde bile hasar görmemiş oldukça büyük ve dayanıklı bir yapı olarak da Adana bölgesinin en popüler gezi koleksiyonları arasında yer almaktadır.

  • Kapıkaya Kanyonu

 Adana en tarihsel en eski ve en mitolojik yapıtları arasında bulunan Kapıkaya Kanyonu yapısı ve tarih kokan ayrıntıları ile gezilmesi gereken ve tarih kokan yerlerin en başında gelmektedir. Adana bölgesi gezi süresince gidilmesi gereken ve mutlaka görülmesi gereken bu tarihsel kalıntı hem görsel hem de tarihsel olarak oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Dağların arasında uzun basamaklarını, kayalıkların arasından çıkan tarih kalıntılarını siz de mutlaka gidip görmeli ve tarafsız yorumlarınız ile anı defterinize bu alanı hemen kaydetmelisiniz.

Adana bölgesinde bu eşsiz farklı hem tarih kokan hem de doğa ile birleşen bu alıntıları siz de hemen gezebilirsiniz. İsterseniz rent a car aracılığı ile de hemen bir gezi organizasyonu ve gezi rehberi edinerek hemen bu güzel yerleri gezmeye başlayabilirsiniz. Adana’daki güzel ve tarihsel bu kalıntılar ile siz de Adana tarihini çok daha yakından takip edebilirsiniz.

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.