Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81Trabzon’da Gezilecek Unutulmaz Yerler

Trabzon’da gezilecek ve görülecek yerler ile siz de doğayı daha yakından tanıyarak hem doğal hem de eski kültürün bugüne taşınmış eserleri ile karşılaşmanız çok mümkün olmaktadır. Eskinin Trabzon evleri kalıntıları ve kültürel mirasları ile siz de buraları gezerken büyük bir keyif almaya ne dersiniz? Hem mimari açıdan hem de kültürün doğal mirasları konusunda oldukça gelişmiş özelliklerini üzerinde taşıyan bu kültür dokusuna siz de hayran olacaksınız.

Trabzon Gezilecek Unutulmaz Yerler Sıralaması;

1.Uzungöl

Trabzon gezilecek yerler arasında uzun bir gezi alanına sahip ve gezdikçe unutulmaz fotoğraflara sahip olacağınız bu yer de hem görsel doğal kaynakları hem de gezilecek en önemli yerleri takip etmeniz de çok mümkün olmaktadır.

Trabzon Çaykara ilçesinin en önemli miras kalıntıları arasında yer alan ve uzunluk olarak oldukça önemli kriterler taşıyan bu yer; deniz seviyesinden yüksek ve uzun oluşu ile daha gezilmeden üzerinde çok konuşulan yerler arasında bulunmaktadır. Yağmur ormanları arasında bulunan ve uzunluğu ile çok güzel bir doğal görünüme sahip olan Uzungöl sizleri bekliyor. Siz de Trabzon Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl golünü daha yakından görmek ve doğanın bu orman görünüşüne hayran kalmak istemez misiniz? Siz de araç oto kiralama servisleri ile araç kiralayarak bu bölgeleri gezebilir; doğal mekânlarda uzun uzun turlara katılabilirsiniz.

2.Balıklı Göl

Trabzon ormanları ve gölleri ile gezilecek oldukça görsel alanlara sahip olan doğanın ve yeşilin dans ettiği güzel ve dikkat çekici bir belde olmaktadır.

Trabzon’un yemyeşil yaylaları arasında bulunan ve gezilmeye değer yerler arasında bulunan Balıklı göl oldukça meşhur ve gezilesi yerler arasında bulunmaktadır. Trabzon merkezden çok az uzakta bulunan ve mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunan Balıklı göl oldukça güzel bir göl olarak doğanın yeşili ile birleşmektedir. Çam ormanları arasında doğal bir kültürel miras olarak görülen ve insana huzur veren bu yeşilin örtüsüne siz de hayran kalacaksınız. Duru ve sakin göl suyu ile oldukça huzur verici bir alanda siz de tekne ve kayıtlarla burayı gezebilir istediğiniz zaman oto kiralama yaparak bu merkeze gelebilirsiniz.

3.Akçakale

Trabzon gezisine başlarken belli başlı yerler bulunmaktadır. Özellikle ormanların iç suların ve göllerin bulunduğu kısımlarda gezi yapmak size oldukça huzur verecektir. Trabzon en meşhur yerlerinden bir tanesi olan Akçakale bu yerlerin başında gelmektedir. Yeşil ormanların ve ağaçların arasında sık yeşillikleri görebileceğiniz bu alanda siz de doğal bir bitki örtüsü ile karşılaşacak ve yeşilin ahengine hayran kalacaksınız. Trabzon merkezinden çıktıktan sonra çok kısa bir süre sonra görebileceğiniz bu yerler arasında siz de hayran kalacağınız bitki örtüsüne fotoğraflar ile destek olacak ve bu anılarınızı ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Tabiat parkı ve bitki örtüsü olarak gezilmeye değer olan bu alanlar sizlere yeşilin ahengini ve yeşilin doğa ile dansını bir tablo misali sunacaktır. Siz de Trabzon merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan ve gezmeye de olan bu bitki örtüsünü seyretmek ve manzaraya karşı fotoğraflar çekmek isterseniz oto kiralama servisleri ile araç kiralayarak bu gezide de yerlere gelebilir Trabzon merkezinden çok az uzaklıkta bulunan bu doğal örtüyle karşılaşabilirsiniz.

4.Sürmene

Trabzon gezi rehberinde olmazsa olmaz bölgeler arasında yer alan Sürmene bölgesi şehirden biraz uzakta bulunan yapısıyla oldukça dikkat çekici bir örtüye sahip olmaktadır.

Trabzon’un en turistik ve gezilecek yerlerinden bir tanesi olan Sürmene hem görsel doğal Deniz görünümü ve kıyı manzaraları ile mağaraları eşlik etmekte ve yeşilin örtüsüyle birleşmektedir. Karadeniz’in dalgalı kıyılarına kavuşan Vedalar arasında küçük bir görünüm oluşturan bu bölge sizlere huzur verici olacaktır.

Sürmene Karadeniz sahili sayılan ve oldukça eski zaman eserlerinin de bulunduğu oyuntulara da sahip olmaktadır. Aynı zamanda mağaralar antik eserler ve çok eski zamanlardan kalan oyuntu kalıntılarını de yakından inceleyebileceğiniz bir yer olarak ön plana çıkmaktadır. Siz de araç kiralama servisleri ile araç kiralama yapabilir hem Karadeniz sahillerini hem de sürmene hatıralarını gezebilirsiniz.

5.Tonya

Karadeniz Bölgesi’nde herhangi bir kıyı sahilinde birleşmeyen tek nokta olarak bilinen ve oldukça yeşil doğasıyla insanların halen daha konaklama yaptığı bölgeler arasında yer alan bu bölgeyi gezmek isterseniz siz de Trabzon Tonya gezisi ile oto kiralama yaparak bu bölgeye gelebilirsiniz.

Trabzon bölgesinde en önemli yaylalardan bir tanesi olan bu yaylada halen günümüzde yaz aylarında bile konaklama yapılabilmekte ve oldukça gezmesi bir tarih mekânı olarak hafızalara kazanabilmektedir. Ayrıca konaklama imkânı veren ve eğlenceli alanlara da yer veren Tonya; yaz turizmi açısından çeşitli spor faaliyetleri de içeren hem turistik hem de konaklama alanı olarak oldukça ideal bir yer olmaktadır. Ayrıca burada bulunan Bungalov evleri de tatil mekânlarının vazgeçilmez adresleri arasında yerini almaktadır.

6.Araklı

Trabzon sokaklarının en eski tarihçesine yakından tanık olunacak bir belde olan Araklı; gezilmeye değer alanlar arasındaki en önemli yerlerden bir tanesidir.

150 yıllık bir tarihçe ile en eski mimariler ile birleşen bu yer; çok eski ama mimarisi yüksek kasabalardan bir tanesidir. Ayrıca şelalesi ile oldukça meşhurdur. Hem küçük hem de eski mimari çizgilerin belli olduğu bu kasaba gezilecek en önemli tarihi alanlar arasında yerini almaktadır.

Ayrıca bu belde üzerinde Pazarcık mağaraları da gezilip görülmeye değerdir. Siz de oto araç kiralama ile çeşitli şirketler ile anlaşarak burayı gezmeye gelebilir; doğal küçük bir kasabada eski tarihin dokularını görebilirsiniz. El oyması ile de meşhur bu kasaba içinde pek çok el oyması örneklerini de görebilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.