Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Osmaniye Merkez Araç KiralamaOsmaniye hem turistik değerleri hem de mirasları ile oldukça kültürel bir mekân olarak gezilip görülen yerler arasında bulunmaktadır.Özel müzeleri tarihi turistik mekânları ve sahilleri ile cennet doğanın birleştiği manzaraları gezmek isterseniz siz de oto kiralama şirketleri ile anlaşabilir; gezi rehberine yepyeni yerler ekleyebilirsiniz.

Osmaniye Gezilecek Mekânsal Alanlar

1.Karatepe Açık Hava Müzesi

Osmaniye’de yer alanı Karatepe açık hava müzesi gezilip görülmeye değer alınan özel mekân ve alanlardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır.Mimari eser teknik yapıları ve mirassal kalıntıları ile en gözde mekânlar arasında yerini almış olan bu müze açık havada yer alan sayılı müzeler arasındadır. Doğanın içinde mihenk edilmiş ve kaybolmuş olan bu alan hem Cennet dokulu hem de manzara dokulu yapısı ile eski yüzyıllardan kalma yapıt ve eserlerini bugüne taşınmış en köklü yapıtları arasında yerini almaktadır. Kültürel ve mirassal alanlar arasında dikkat çeken bu açık hava müzesi Osmaniye’nin genel simgelerinden bir tanesidir. Ayrıca bölgede bulunan baraj gölleri ve doğa manzarası ile eşsiz güzellikleri bir arada barındıran bu açık hava müzesi oto kiralama şirketleri ile gezilerek oldukça kolay bir ulaşım avantajı da ortaya koymaktadır.

2.Antik Kent Osmaniye

Osmaniye bölgesinde bulunan antik kent en eski eserlerin barındığı miras kalıntıları bakımından zengin eski mimari dokunuşları ve işlemeleri konusunda oldukça gelişmiş kaynakları bir arada taşıyan eski yapıtların başında gelmektedir. Antik kent görünümü eski bir yapı ve tarihçe olarak önümüze çıkmaktadır. Kale yapısı ve oldukça zorluğu engebeli çıkma süreçleri ile zorlayan ama buna değer olan bu antik kent kuş bakışı manzaraya da müsait bir alan olmaktadır. Bu alana oto kiralama şirketleri ile gelinebileceği gibi turlar ve kendi araçlarınıza da gelebilirsiniz. Kuş bakışı manzara antik kent doğasının havasını bir anda değiştirmekte ve sizlere oldukça gelişmiş bir serüven yaşatmaktadır.

3.Karaçay Şelalesi

Osmaniye’nin simgeleşmiş alıntılarından bir tanesi olan Karaçay şelalesi hem görünüm hem de tarihçi olarak oldukça önemli bir kritere sahip olmaktadır. Oldukça yüksek olan bu şelale hem manzara açısından hem de görünüm açısından oldukça modern bir yapıya da sahip olmaktadır. Doğal bir cennet olarak göze çarpan yüksek şelale görünümünde oldukça geniş faaliyetlerde gerçekleştirilmekte ayrıca duanın gökyüzü ile birleştiği bu şelale manzarasında estetik fotoğraflar da çekebilme avantajı yaşanmaktadır.Osmaniye’nin en meşhur şelalelerinden bir tanesi olan bu şelale sizlere de huzur verici gelecek.

4.Kent Müzesi Merkez Osmaniye

Osmaniye merkezde bulunan kent müzesi eski arkeoloji kalıntılar ve tarihsel kalıntılarını bir arada buluştuğu özel bir mekân olarak gezilmeye ve görülmeye değer bulunmaktadır. Merkez müzesi içinde eskiye dair kalıntılar arkeolojik çalışmalar ve tarihsel eserler bulunmaktadır. Eski zaman insanların ve Atatürk döneminin simgeleşmiş eserlerinin bir arada bulunduğu bu müzede gezmek oldukça keyifli ve eskiye dair kalıntılar bırakacaktır.

5.Atasever Oyuncak Müzesi

Osmaniye’de bulunan oyuncak müzesi her türlü oyuncağa sahip olduğu modern ve geleneksel bir mekân olmaktadır. Bölgede gezi yapabilmek için rezervasyon bilgisinin bulunması şartı gerekmektedir. Merkez olarak çok iyi bir yerleşke ve düzene sahip olan bu müze içinde pek çok oyuncak eserin bulunduğu ve oldukça eğlenceli bir alan olmaktadır. Siz de gezip yalnızsa buraya yer vermek isterseniz öncelikle rezerve yaptırarak oto kiralama şirketleri ile anlaşabilir dilerseniz kendi aracınızda da burayı ziyaret edebilirsiniz.

6.Sabun Çayı

Osmaniye’de bir diğer şelale olan sabun çayı meşhur isim ve oldukça gelişmiş manzarası ile dikkatleri üzerine çeken ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir bölge olmaktadır.Şelale oldukça derin ve geniş bir alana yayılmaktadır. Bu bölgeye oto kiralama şirketleri ile geldikten sonra belirli bir mesafeden sonra yürümeniz gerekmektedir. Doğa ile iç içe bulunan ve araçların çok fazla yaklaşamadığı bu şelale gezilip görülmeye değer en önemli ve görsel bir alan olarak da ortaya çıkmaktadır. Yemyeşil doğası ve masmavi suyu ile bu şelale oldukça görülmeye değer bir alan olarak turistlerin bile Akın Akın ziyaret ettiği bölgeler arasındadır. Siz de bu alana oto kiralama şirketleri ile gelerek belirli bir kısımdan sonra araç dışında yürüyerek ilerleme kaydedebilirsiniz.

Osmaniye gezilip görülecek alanları ile şelaleleri manzaraları ve doğal kalıntıları bir arada yaşatan oldukça modern ve gelişmiş bir şehir olmaktadır.Dua ile birleşen müzeleri antik kentleri ve şelaleleri ile Osmaniye’de bir gezi planı yapmak isterseniz siz de oto kiralama şirketleri ile anlaşabilir isterseniz kısa bir tatil rotası belirleyebilirsiniz.Osmaniye turistik açıdan ve kültürel açıdan gelişmiş gezme potansiyeline sahiptir. Şelaleleri oldukça yüksek olan Osmaniye bölgesinde yeşilliğin ve doğanın oluşturduğu manzara paha biçilemez bir ahenkte bulunmaktadır. Siz de gezinize Osmaniye’ye yer vererek hem iklim şartları hem de doğanın güzelliği ile tanışabilir açık nura da kapalı müze gibi yerleri gezerek eski tarih her kültürlere de hemen ulaşabilirsiniz. Osmaniye merkez müzesinde Atatürk zamanından kalan eserleri de inceleme fırsatı bulabilir aynı zamanda eski çağ insanların yaşamlarından kalan eserleri inceleyerek fotoğraflama yapabilirsiniz.

Osmaniye bölgesindeki bütün antik kent ve şelaleleri gezmek için siz de oto kiralama şirketleri ile görüşebilir isterseniz onlar eşliğinde isterseniz kendiniz gezi rotanızı belirleyebilir istediğiniz ana kadar araçları kullanabilirsiniz.Güzel şelaleleri açık hava müzesi ve Osmaniye merkez müzesi gezilmeye değer alanlar arasında bulunurken ayrıca oyuncak evi gibi eğlenceli alanlarda gezebileceğiniz bölgeler arasında yer almaktadır. Siz de Osmaniye gezinizi bu rotalarda tamamlamak isterseniz oto kiralama şirketleri ile görüşebilirsiniz.

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.