Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Samsun Merkez Araç KiralamaSamsun Gezilecek Yerler

Samsun bölgesi hem turistik hem de doğal cennet  örtüsü ile gezebileceğiniz en güzel mekanlardan bir tanesidir. Hem Doğal kaynakları hem de turistik alanları ile pek çok bölgeden daha fazla gezmeye değer bulacağınız ve unutulmaz onu fotoğraf larını ekleyeceğiniz bu tarihi gezi sizlere oldukça maceralı ve güzel gelecek. Samsun bölge olarak Karadeniz kıyılarına yakın ve oldukça güzel bir bitki örtüsü ile kaplanmış hem doğal hem de tarihsel olarak pek çok gezilecek yere tanıklık etmiş modern şehirlerden bir tanesidir. Siz de gezinize Samsun gezisi ile devam etmek istiyorsanız Samsun gezilecek yerler yazımıza bir göz atmanızda fayda vardır.

Samsun Gezilecek ve Görülecek Etkileyici Yerleri

1.Samsun Tarihi Müzeleri

Samsun eski Türk tarihinin de oldukça unutulmaz ve efsane şehirlerinden bir tanesi olarak Atatürk döneminden bugüne kadar birikmiş bir Osmanlı tarihini de ortaya koymaktadır. Müzeleri ve şehir tarih kalıntıları ile oldukça modern bir yapıya sahip olan Samsun bölgesi Atatürk’ün Bandırma vapurunu çıkardığı ve burada meşhur ettiği yerlerden en gözde ve en tarihsel bir kalıntı olmaktadır. Samsun denince akla gelen bu kalıntıları ziyaret edebileceğiniz müzeler Samsun kent müzesi ile başlamakta ve pek çok tarihi müzeyle devam etmektedir. Ayrıca Samsun Gazi müzesi ile Gazi olmuş ve o güne dair kalıntıları bulunmuş pek çok esere ulaşabilir burada tarihsel dokuya rastlayabilirsiniz. Samsun müzelerini gezebilmek için oto kiralama şirketleri ile anlaşabilir; siz de araç kiralayarak buraları gezebilirsiniz.

2.Bafra Delta Kuş Cenneti

Samsun denince akla gelen doğal ve tarihi güzellikler ile siz de gezmeye doyamayacağınız bir tarihsel gezi elde edeceksiniz. Doğal güzelliklerin en baş örneklerinden bir tanesi olan Bafra delta kuş cenneti; eşsiz ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir yapıya sahip olmaktadır. Cennetten düşme bir yer olarak kabul edilen bu kuş cenneti uzun bir göl üzerinde doğal güzelliklerin ve yeşilliklerin örtüyle kaplandığı harika bir görünüme sahiptir. Tarihsel olarak yaklaşık 2000 yıl öncesine dayanan ve halen günümüzde doğal bir cennet olarak kabul edilen Bafra deltası gezilecek en doğal ve estetik güzellikler arasında yer almaktadır. Siz de Samsun gecesi sırasında bu kuş cinayetini ziyaret etmek istiyorsanız araç kiralayarak o bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

3.Samsun Onur Anıtı

Samsun Onur Anıtı Atatürk heykelini olarak ortaya çıkmış ve tarihsel kanıt olarak bilinen çok önemli eserler arasında yer almaktadır.

Atatürk parkı’nın en önemli mimari eserlerinden bir tanesi olan bu Onur anıtının Atatürk heykeli olduğu bilinmekte ve bu tarihi Anıtı gezerken oldukça duygusal anlar yaşanmaktadır.

Mavi olarak Avusturyalı bir heykeltraş tarafından yapılan oldukça güzel bu mimari eser önünde fotoğraf çekilmekte serbest olmaktadır. Siz de bu tarihi anıta oto kiralama şirketleri ile anlaşarak gelebilir gezinize burada devam edebilirsiniz.

4.Tekkeköy Mağaralar

Samsun bölgesinde tarihsel bir mimari eser olarak mağaralarda göz alıcı olarak kabul edilmekte ve gezilmeye değer bulunmaktadır. Tekkeköy mağaraları Samsun bölgesinde en önemli mimari eserler arasında yer almaktadır.

Arkeoloji müzesi olarak da kabul edilen bu eser mimari dokunuş olarak çok eski bir yüzyıla dayanmaktadır. Çeşitli mimari çizgiler kabartmalar ve çeşitli figürler ile siz de bu mağaraları gezerken değişik figürlere rastlayabilir mimari kalıntıları daha yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Şehir merkezine çok kısa bir mesafede bulunan bu mağaralar gezilmeye değeri olanların başında gelmektedir. Oto araç kiralama firmaları bu konuda da ön plana çıkarak gezinize yardımcı olmakta ve sizlere ulaşım açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

5.Amazon Köyü

Samsun tarih ve turistik açıdan oldukça gelişmiş bir kültüre ve mimariye sahip olan oldukça geniş bir kültüre ve sanata sahip olmaktadır. En önemli sanat eserlerinden bir tanesi olan ama zor köyü ile sizler de gezimize bir renk katacak ve burayı görmeden gitmek istemeyeceksiniz.

Samsun Meydan merkezindeki Batı Park üzerinde yer alan ve oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bir yapıdır. Bu köy oldukça gelişmiş mimari eserlere sahip olarak halen turistik mekan olarak kabul edilmektedir. Samsun beldesinde kadın savaşırları andıran bu yapılar balmumu heykeli başta olmak üzere pek çok yapı ile gezilmeye açık mimari dokunuşlar olarak sergilenmektedir.

Balmumu heykeli olarak öne çıkan bu yapılar eski tarihin eski savaşçıları gibi görünen yapılara da sahip olmaktadır.

Siz de burayı ziyaret ederek; bu heykelleri incelemek isterseniz oto kiralama yaparak bu bölgeleri gezebilirsiniz.

6.Akdağ Kayak Merkezi

Samsun turistik alan olarak da yoğun talebi karşılayan bir yer olarak ön plana çıkmaktadır.

Kış turizminin vazgeçilmez kayak sporunu da içine alan çok gelişmiş bir merkezdir. Kayak sporunun en vazgeçilmez merkezlerinden bir tanesi olan Akdağ Kayak Merkezi ile bembeyaz örtü üzerinde siz de kayak yapabilirsiniz.

7.Samsun Plajları

Samsun bölge olarak turizm açısından da oldukça elverişli ve özel bir alanda yer almaktadır.. Karadeniz kıyılarına uzanan plajları ile öne çıkan Samsun bölgesi her sezon da yoğun bir turist akınına sahip olmaktadır. Atakum ve Çatalcam merkez plajları temiz kıyıları ile oldukça meşhur turistik plajlar arasındaki yerini korumaktadır.

 Berrak temiz suyu ve temiz kıyısı ile ilgi çeken bu plajlar Samsun yaz turizmi içinde büyük önem taşımaktadır. Şehir merkezine kısa mesafe üzerinde bulunan ve turistik açıdan çok önemi olan bu plajlar ile siz de yaz sezonunun en güzel plajlarını gezme fırsatı bulabilirsiniz. Samsun plajlarına oto kiralama ile gidebilir; hem tatil hem de gezi planlarını burada yapabilirsiniz

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.