Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Afyon Merkez Araç KiralamaEge Bölgesinde gezilecek yerler çok yoğun. Tatilciler genellikle Ege Bölgesindeki tatil beldelerini seçiyor. Ege Bölgesinde çok yoğun tatil yerleri sayesinde tatil yapmak isteyenlere büyük olanaklar sağlıyor.Afyon kaplıcaları ile ünlü bir tatil yeridir. Mağaraları, antik kentleri ve parkları dışında Afyon’un seçilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi ise kaplıca turizmine olan yatkınlığı olmaktadır. Bitki örtüsü ile zengin olan Afyon’a pek çok gezip görülecek yer olması burayı vazgeçilmez yapıyor. Doğal güzellikleri ile de gezilen bir yer haline gelmektedir.Afyonkarahisar, tarihin kokusu ile de donanmış güzel bir şehirdir.Pek çok arkeolojik yapısı ile ünlüdür. Tarihin kalıntıları hala burada bulunmaktadır.

Sanat merkezleri ile bütünleşen şehirde kaplıca turizmi ön plana çıkmaktadır.Şifa arayan kişilerin tercihi olan Afyonkarahisar’da pek çok butik ev ve otel vardır. Kaplıca turizmine elverişli olduğu için pek çok otellerde sıcak su ve hamamları ile saunaları kişilerin şifa bulması için etkili olduğu söylenen yerlerdendir.Tarihin izlerini taşıyan Afyonkarahisar’da müzeler ve şehitlikler de göz önünde bulundurularak güzel bir tatil geçirilmesi önerilmektedir.Mustafa Kemal Atatürk anıtı Büyük Taarruz Şehitliği’nin bulunduğu Afyonkarahisar tarihi ile de çok değerli bir şehirdir.Termal su alanları, antik kentleri, vadi ve mağaraları, Peri bacaları ile Afyonkarahisar turizme elverişli tam da gezilecek müthiş bir şehirdir. Kaplıca turizmi dendiği zaman akla hiçbir ilk Afyonkarahisar gelmektedir. En inanılmaz tatil fırsatları sizi bekliyor.

Afyon Gezilecek Yerleri;

1.Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları hizmetleri ile göz dolduruyor. En harika Kaplıcalar arasına giren Sandıklı Hüdai Kaplıcaları turistler tarafından çok sık gidilen tatil yerleri arasına giriyor.Şifa merkezi olan Kaplıcadaki havuz ve hamamlarda şifa kaynağı olduğu söylenen sıcak sular oldukça meşhurdur. Şifa olduğu söylenen ve gidenlerin beğenisini kazanan Kaplıca pek çok hastalığa da iyi geliyor..

Değeri tartışılmaz olan Kaplıca; Ruhsal tedavi, Romatizma, kadın hastalığı, eklem ve kas hastalıkları gibi pek çok hastalık konusunda şifa kaynağı olmaktadır. Ayrıca cilt hastalıklarına da iyi gelen şifa kaynağı termal sular oldukça faydalıdır.Bay ve bayanlara ayrı olan termal havuzları ile ünlü olan Kaplıca pek çok faaliyet için uygun.Çamur banyoları, Hamamı, yüzme havuzları ile Kaplıca harika faaliyetleri ile çok popüler.Hediyelik eşya satan mağazalar, restoranlar ve harika yürüyüş alanları ile tatil için seçilecek güzel bir yerdir. Tesisin içindeki oyun parkı çocuklar için de güzeldir. Sağlık açısından önemli bir yeri olan Kaplıcaların popülaritesi çok artmıştır.Termal sular 80 dc kadar çıkmaktadır.Kaplıcada maceralı bir tatile doymak için öncelikle Afyon oto kiralama ofislerine uğrayarak hemen araç kiralamalısınız.Hüdai Kaplıcalarına giriş ise ücretlidir. Havuzları, hamam ve saunaları kullanmak dâhil fakat masaj seansları ekstra ücrete tabidir.

2.Frig Vadisi

Frig Vadisi medeniyetlerin buluştuğu güzel yerlerden. Hititlerden kalan bu tarihi yerin en gözde alanlarında gezmek ve videolar çekmek isterseniz sizde buraya gelebilirsiniz.Frigler en büyük güç olmaları sebebi ile pek çok tarihi kalıntılar bırakmış bir millettir. Bu alanlar da onlardan kalan pek çok eserle de karşılaşmak olasıdır.Bu bölgede pek çok arkeolojik kazı Frigler’den kalma tarihi eserler de bulunabilmektedir. Arkeolojik kazılar sonucunda Frigler’in bu bölgede daha sıklıkla yaşadığı belirlenerek pek çok eserinde çıktığı bilinmektedir.Frig halkından kalma pek çok kalıntı ile buralar gezecek bir alan haline getirilerek, tarihten günümüze kadar korunması başarılmıştır.Kaya anıları ve platolar tarihin izlerini taşıyor.Frig vadisinde yürüyüşler yaparak temiz havayı solumak ister misiniz?

3.İscehisar Peri Bacaları

İscehisar Peri Bacaları, şirinlikleri ile fotoğraflarınızda en güzel hatıra listenizde yerini almayı bekliyor.Doğal ve restore edilmemiş bu harika yapılar turistlerin zevklerine uygun. Turistlerin görmek istediği yerlerden bir tanesidir.İscehisar Peri Bacaları doğal yapısı nedeni ile ilgi çektiğini söylemeden geçmeyelim. Buraya gelmek istiyorsanız öncelikle bir araca sahip olmanız gerekiyor. Şehrin tam ortasında ve uzaklığı yakın olsa da yürüyerek gelinebilecek bir yer değildir. Peri bacaları şapkasız ve şapkalı olarak iki kısma ayrılıyor ve küçük görüntüsü ile dikkatleri üstüne çekiyor. Kasabanın en güzel yerlerinden biridir.Peri bacalarını görmek isteyen turistler buraya gelmekten çok mutlu.Buraya geldiğiniz anda Frig Vadileri, Konarı Köy Konağı, Ağındağı ve Bacakale Antik Mermer Ocağı, gibi değerli yerleri de görmek isteyebilirsiniz.Bu güzel yerlere de yakınlığıyla ünlü olan İscehisar Peri bacalarına geldiğiniz zaman bu güzel yerleri de görebilir tatil anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Afyon oto kiralama şirketleri tam da bu sırada karşınızda çıkacak. Sizde harika yerler görmek ve buralarda zaman geçirmek istiyorsanız en mükemmel araca sahip olarak kendinizi şımartabilirsiniz.  Bu sayede tatil boyunca kusursuz bir plan yaparak, aracınızı en mükemmel yerden kiralayarak kendinize harika bir tatili hediye edebilirsiniz.Sevdiklerinizle güzel bir tatil geçirmek sizin de hakkınız. Tatilin hakkını sonuna kadar veren kişiler oto kiralama şirketlerinin yolunu tutuyor. En lüks ve kusursuz araçlarla tatile başlayarak kendini şımartıyor ve tatil boyunca hiçbir sorun yaşamıyor. Kusursuz bir tatil harika bir planla başlar.Mükemmel fırsatları kaçırmak istemiyorum diyorsanız bu anlatılan yerlerde gezmek için acele edin. Tatil planlarınızda vadiler, kaplıca ve harika oteller yer alacak. Şehrin tüm güzelliği ise ayaklarınızın altında olacak. Afyon gezmek için iddialı bir şehir. Tarih kokan sokakları, şifalı termal suları ile bir numara. Değişik yapılar görmek isteyenler saklı kalan ve gizli kalmış en değerli yerleri görmek istiyor. Afyon’a gidiyorsanız bu yazıya mutlaka göz atın

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.