Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Kastamonu Merkez Araç KiralamaKaradeniz bölgesinin en güzel illerinden biri olan Kastamonu’da gezilecek yerler listesinde hem kültürel hem de tarihi alanlarda yer almaktadır. Tatilinizin en güzel şekilde geçmesi için Kastamonu’ya geldiyseniz gezmekle bitmeyecek olan gezme alanlarında gününüzü güzel geçireceğiniz yerlere gitmelisiniz.Bizans dönemlerinden kalma pek ve kültürel alanlar ile de dikkatleri üzerine toplayan Kastamonu’da gezilecek yerler listesine şöyle bir göz attığınızda tatilinizin çok hoş geçeceğini anlayacaksınız.Kastamonu, Karadeniz Bölgesi’nde yer alması ile de gezilmeye doyulmayacak illerin başında geliyor. Köklü ve güzel bir şehirdir. Tarihin kokusu ile bütünleşen bu şehirde Kurtuluş savaşından kalmış pek çok anı ve şehitlik vardır. Tatillerinize devam ederken bu manevi duyguları yükselten değerli yerleri mutlaka görmelisiniz.

Kastamonu gezilecek yerleri ;

1.Gökırmak  Taş Köprü

Şaheserler kadar güzel yapılanmış olan Taş Köprüde eşsiz fotoğraflar çektirmek istemez misiniz? 68.58 metre uzunluğundaki bu şaheser,Gece ve gündüz ayrı güzellikteki manzarası ile gelenlerin hayranlığını kazanmaktan geri kalmıyor.Rehberler eşliğinde de gelinmesi gereken bu güzel Köprü ’de eşsiz anılar biriktirmeye hazırsanız Karadeniz turlarına buradan başlamalısınız.Turlar ve rehberler eşliğinde olduğu gibi yalnız gideceğiniz tatillerde de bu tanıtılan yerlere gelmeniz tabi ki mümkündür. Sizde araç kiralayın ve şehri gezme şansınız kaçırmayın.

2.Gideros Koyu

Kastamonu’ya gelenlerin merak ettiği ve gitmek istediği bir yerdir. Bir efsaneye göre burayı ilk kez Amazon kadınlarının keşfedildiği iddia edilmektedir. Bu tamamen efsane olup doğruluğu bilinmemektedir.Karadeniz sahillerindeki suların dalgalı ve hırçın olduğu bilinse de burası biraz dingin olduğu için tatilcilerin en çok tercihi arasında yerini almaktadır.Koy sakin duyu ile tatil yapmak isteyenler için çok güzel.

3.Ejder Çukuru

Ejder Çukuru ‘da Kastamonu’ya tatil için gelen turistlerin ille de görmek isteyeceği yerlerden olmuştur. Buraya pek çok turist sırf bu çukuru görebilmek için akın etmiştir.Macera arayanların eşsiz noktası haline gelmesinin bir diğer sebebi ise doğa tutkunları için doğa sporlarının burada yapılabilmesi olmuştur.70 metre derinliği olan mucizevi bir çukurdur.

4.Mahmutbey Camii

Ahşap tavanlı cami olması Mahmutbey Camiyi gezilesi bir cami yapıyor.Çivi kullanmadan yapılan camiye gelen turistler hem manevi havayı soluyor hem de güzel yapıları görme şansına kavuşuyor.Şaheser olan ve güzelliği ile dillerden düşmeyen bir yapıya sahiptir.Evliyalar şehri Kastamonu’ya geldiğiniz zaman mutlaka bu manevi yerlere gelmelisiniz.Türk kültürüne yatkın olan bu tarz yerler sizi de güzel duygulara götürecek.

5.Valla Kanyonu

Valla Kanyonu, Kastamonu’ya ziyaret amacı ile gelen turistlerin büyük ilgisine maruz kalıyor.Milli Park içindeki bu güzel kanyon içinde gezilmesi ve görülmesi gerekli yerler doğanın verdiği harika manzaranın güzelliklerini bir kez daha sunuyor.. Dünyanın ikinci en derin kanyonu olma özelliği ile de turistlerin merak ettiği bir yerdir.10 km uzunluktaki bu güzel kanyon için Kastamonu’ya gelenleri sayısı epey yüksektir.Rehberler eşliğinde gezilmesine izin veriliyor çünkü büyük kayalıklara uçurumlarla kaplı bir güzellik. Yürüyerek gelinecek bir yer olmadığı için araç kiralayarak buraya gelebilir ve gezerken sorunsuz ve stres yaşamadan bir gün geçirebilirsiniz.

6.Horma Kanyonu

Horma Kanyonu, Kastamonu’nun bir diğer doğa harikası ve merak edilen yeridir.. Diğer kanyonlar gibi Milli Park içinde yerini almıştır.. Su Çıkaran Kayası olarak halk tarafından bilinen kanyon,Ilıca Şelalesi’ne kadar varan güzel yürüyüş parkuru ile doğanın en güzel manzarasını sunmaktadır.Yürüyüş yaparken mükemmel bir Şelale yolun sonunda sizi bekliyor olacak. Buraya gelmek için kiraladığınız araçla enfes bir tatil geçirecek ve tüm imkânları ile kusuru olmayan bir tatil yaşamış olacaksınız. Diğer tatil planlarınızda olduğu gibi bu tatil de araç kiralamak ister misiniz? En özel günlerde araç kiralama gerekli. Hem günü bozmamak hem de güzel bir gezi yaşamak için araç kiralamak çok güzel bir seçenek.

7.Ilıca Şelalesi

Horma Kanyonu‘ndan yürüyerek parkur aracılığı ile gelinen bu müthiş şelale görsel bir şölen gibi adeta büyülüyor. Görselliği ile çok beğenilen bir yer haline gelmesi ile Ilıca Şelalesi ‘ne gelmek isteyenler kanyondan yürüyerek buraya ulaşabiliyor.Milli Parkı’n içindeki harika şöleni sizde görmek isterseniz buraya gelebilirsiniz. Kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyerek masalsı bir şelaleye ulaştırıyor. Ulaştığınız anda büyüleneceksiniz.15 metre yüksekliği ile şöleni tam anlamı ile yaşatan şelale mutlaka görülmeliHavuzu olan şelale yüzmek için izinli olup havuza girebilirsiniz.

Havuza girilen ve serinliği yaşanılan bu güzel şelale gezmek için tek. Sizde buraya gelmek ister misiniz? Görmek isteğiniz şehir ve tatil yerlerine en hızlı şekilde ulaşabilmek için araç mı arıyorsunuz? O halde oto kiralama şirketleri ile hemen anlaşarak en güzel otomobilleri kiralayabilir ve geziye hemen başlama fırsatı yakalayabilirsiniz.  Eğlenceye düşkün kişilerin tercihi olan oto kiralama ile artık gezmek çok daha kolaydır. Bu nedenle sizde hemen oto kiralama şirketlerini arayarak haberleşerek beğendiğiniz bir aracı kiralamalısınız. Kiraladığınız araçlarla tatile gidebilir, özel günlerde gezebilir ve güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

Gezmeyi seven bir yapınız varsa bu seçim tam da size göredir. Dolayısıyla sizinde bir araç kiralamanızı tavsiye ediyor ve tatiliniz en mükemmel şekilde geçirmenizi diliyoruz. Tanıttığımız bu yerler dışında daha birçok gezme alanı vardır. Sizde araştırma yaparak en güzel yerlerde tatiller yapabilirsiniz. Bu sayede eşsiz bir yaz geçirmiş olacaksınız. Güzel sabahlara şık ve lüks bir otelde uyanmaya ne dersiniz? Tatillerde en önemli bir diğer önemli nokta ise konaklama yerinin rezerve edilmesidir. Sizde şık bir otelden rezervasyon yapabilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.