Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Konya Merkez Araç KiralamaKonya ili hem tarihi hem de harika kültürü ile mükemmel olan ve gezilesi bir yerdir. Konya Mevlana şehri olarak karşımıza çıkmakta ve harikalar diyarı olarak en güzel gezilecek yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu güzel şehirde manevi duygularınız gelişerek en tatlı anlarınızda bu yeri gezmek sizi mutlu da edecek. Hem kültürü hem de gezilecek yerler ile tam bir alışveriş merkezi olan şehirde sizde doya doya alışveriş yapmak isteyeceksiniz.

En güzel yerleri gezmek için seçeceğiniz tatil bölgelerine ekleyerek zaman geçirebileceğiniz hoş bir yer. Konya hem alışveriş için güzel olan çarşısı hem de güzel gezilecek yerleri ile oldukça gezilesi bir yer. Oto kiralama şirketleri bu gezileriniz için bir numara olmaya devam ediyor. Araç kiralamak tatil ve geziler için büyük bir olanak. Sizde bu avantaj dolu fırsatlardan yararlanabilmek için Konya oto kiralama şirketlerinden bir araç kiralayarak tüm şehri ve gezi boyunca gezmek istediğiniz yerler gezebilirsiniz.

Konya gezilecek yerleri;

1.Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya'ya geldiğiniz zaman mutlaka görmek ve gezmek isteyeceğiniz harika bir bahçe olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi 2015'te açılmıştır. En büyük kelebek uçuş alanı olan Kelebekler Vadisi olarak popülarite kazanmış ve gezilmeye doyulamayan bir yerdir. 600 metrelik kelebek uçuş alanıyla hayranlık içinde bırakan Kelebekler Vadisi herkes tarafından çok beğenilmektedir. Konya Tropikal Bahçesi küçük büyük herkesin ilgi odağı oluyor ve hayranlıkla geziliyor. Büyüleyen güzelliği ve kelebekleri ile kendine hayran bırakan bu şirin yerde zaman su gibi akıp geçiyor. Burası tam bir cennet. Harikalar diyarından fırlamış bir yer adeta.

Yeşilin içindeki tatlı salıncağı ve gezmek için oluşturulmuş yürüyüş alanlarıyla tam bir cennet.Tatlı bir yer arıyorsanız burası tam da size göre. Kelebeklerle iç içe bir dünyada kendinizi masallarda gibi hissetmek ister misiniz? 7 bin 600 metrekarelik bir kullanım alanı ile gerçekten muhteşem bir  yer sizi bekliyor.İçinde 10 bin kelebek yaşayan bahçe macera dolu bir gezi için birebir.Rengârenk kelebeklerle iç içe olacağınız ve macera dolu bir geziye hazır olun. Bu harika günle kendinizi masallar diyarında hissedeceksiniz.

2.Mevlana Müzesi

Konya'nın merkezinde olan Mevlana Müzesi eskide Mevlana Dergâhı idi. Artık müze olarak kullanılıyor ve ziyaretçilerini bekliyor. Müzede Mevlevîliğe dair çeşitli eserler ve el yazması levhalar, kitaplar, kandiller ve musiki âletleri ziyaretçilere açık.

Tarihten kalıntılar bulacağınız ve gezerken tarihin çeşitli eserlerini görme şansı yakalayacağınız harika bir müzedir. Mevlana Müzesi'nde bulunan yatırlar müzeye manevi bir hava da katmaktadır.Mevlana Müzesi'nde Mesneviden Nisan Tası'na, Mezar Örtülerinden Mevlana'nın Sandukasına kadar pek çok şey yer almaktadır. Mevlana'nın Sandukası'nı ziyaret etmek isteyen kişiler buraya gelmeyi çok istiyor.

3.Japon Kyoto Parkı

Konya' da gezilmesi gereken bir diğer yer ise Japon Kyoto Parkı. Kyoto Parkı şirinliği ve güzel görüntüsü ile çok hoş bir yapıya sahiptir. Gezmeden çıkmak istemeyeceğiniz kadar güzel olan Kyoto Parkı'na sizde gelmek ister misiniz? Bahçe düzenlemesi çok tatlı olan Park havuzuyla da dikkat çekiyor.Bahçe düzenlemesi ile harika görünen Park'a sizde gelmeyi çok isteyeceksiniz.Harika görselliği ile gezilecek olan yerler arasına giren Kyoto Park sizi de çok etkileyecek. Bu güzel cennet yerde sizde keyifli zamanlar geçirmek için buraya gelebilir ve gününüzü harika geçirme şansını yakalayabilirsiniz. Suyun üstünde oturacak yerlerin olduğu şahane Park'a sizde hayran olmaktan kendinizi anlamayacaksınız. Bu güzelliği görme ve fotoğraf çekme şansını kaçırmayın. Görselliği ile dillere destan olacak olan Park'a sizde gelmek istediğinizde oto kiralama şirketleri sizin her zaman yanınızda olacak. Sizde en beğendiğiniz oto kiralama şirketi ile konuşarak aracınızı kiralayın ve Park'a gelerek harika birgün geçirebilirsiniz. Gezmekten kendinizi alamayacağınız güzel Park'ta zaman geçirmek oldukça keyifli olacak.

4.Kozağaç Parkı

Konya'ya gezmeye geldiyseniz karşınıza pek çok şirin Park çıkacak. Sizde gezmeyi çok seviyor ve doğa ile iç içe olmaktan çok hoşlanıyorsanız burası tam da size göre bir yer. Turistlerin çok sık uğradığı Park harika bir görselliğe sahip. Yoğun İlgi görüyor ve çok beğeniliyor. Harika görselliği ve güzel aktiviteleriyle çok eğlendiriyor ve gelenleri mutlu ediyor.Güzel havası ve görünüşü ile kendini beğendiren Park 'a gelen ziyaretçiler oldukça çok.

Hem çocuklar hem de sizler için çok güzel bir Park. Oyun alanları çok eğlendiriyor ve harika bir eğlence alanı sunuyor. Burada piknik yapmak serbest ve yürüyüşler de yaparak günü harika geçirmek mümkün.Dilediğiniz her aktivite için uygun olan Parkı çok beğeneceksiniz.Süs havuzları ve şahane görüntüsü ile beğenilen Parksizleri de bekliyor. İçinde Lunapark olan harika Park sizi de çok eğlendirecek. Havuzların dibinde olan oturulacak yerler sizi mis gibi bir havada çok mutlu ederken Lunapark ‘ta ise doya doya eğlenme şansına kavuşacaksınız.

Buraya gelmek için endişe etmeyin. Oto kiralama şirketleri her an sizinle. Sizde oto kiralama şirketleri ile konuşarak aracını kiralayın. Gezinize başlamak için kiralayacağınız araçla harika bir güne ne dersiniz? Oto kiralama şirketleri harika hizmetleri ile sizinle olmaya devam ediyor. Sizde gezmek istiyor ve araç konusunda endişe duyuyorsanız hemen oto kiralama şirketleri ile konuşarak bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz. Tadına doyulmaz bit tatil planı için veya hafta sonu kaçamakları için oto kiralama şirketleri sizinde hizmetinizde. Sizde bu harika şansı kaçırmayın ve kendinize bu şansı tanıyın.

Konya gezilecek yerleri arasında en güzel yerleri sizinle paylaştık. Sizde gezmek için en güzel yerleri tercih edebilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.