Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81Batman gezisine katılmak ister misiniz?Batman oldukça geniş bir gezi potansiyeline sahiptir. Gezdikçe bitmeyen sokakları turistik alanları sahile olan kıyıları ile modern bir görünüm taşıyan bu mekânsal alanları sizde araç kiralama sistemleri ile gezebilir istediğiniz her an burayı ziyaret edebilirsiniz.

Batman Gezilecek Yerler;

1.Batman Park

Batman Park AVM geniş eğlence alanına sahip birbirinden güzel mağazaları restoranları ve kafeleri bulunan oldukça gelişmiş bir yerdir. Burada hem gezilebilir hem eğlence alanları hem de yeme içme sektörüne ait pek çok alan sizleri beklemektedir. Siz de keyifli zamanlar geçirmek burada restoran ve kafeleri kullanmak mağazalarda gezmek ve eğlence alanlarında keyifli zamanlar geçirmek ister misiniz? İçinde alışveriş tutkunları için pek çok markanın ve firmanın da bayisi bulunmaktadır. Hemen alışveriş yapmak hem eğlenmek hem de yeme içme faaliyetlerini burada geçirmek isterseniz oldukça ideal bir alandır. Hem konfor hem de rahat bir AVM keyfi için kaçınılmaz bir alanda bulunan Batman Park sizleri bekliyor.Özel alanları ile Batman Park geniş bir kitleye sahip alanı ile hem otopark hem de sosyal tesisler bakımından oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Siz de Batman gezinizde Park AVM’ye yer vermek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşabilirsiniz.

2.Hasan Keyf

Batman en tarihsel türbelerden bir tanesi olan Hasankeyf oldukça modern ve manevi bir havayı bulabileceğiniz özel bir alan olmaktadır. Bir açık hava türbesi olan yeşilliklerle ve doğal manzarayla birleşen bu mekânı size ziyaret etmek isterseniz Batman gezisinde bu noktaya yer vermeniz gerekmektedir. Oldukça geniş bir arazi üzerinde gezilebilecek bu olan 10 bin yıl öncesine dayanan köklü ve oldukça tarihi bir merkezdir. Uzun yürüyüşler yapabilir ayrıca buradaki eski yapıları da fotoğraflama yapabilirsiniz.

3.Batman Tabiat Parkı

Batman’da bulunan tabiat parkı bir köprü üzerinde yerleşmiş ve oldukça geniş bir araziye yayılmış oldukça köklü bir alandır. Bir köprü ve derenin geçtiği bu tarihsel mekânda oldukça gelişmiş kaynaklar bulunmaktadır. Bulunan köprü çok eski bir taş eserdir. Farklı doğal bir kaynak olan bu tabiat parkı hem görsel hem de estetik açıdan doğanın bütün görsellerini bir arada sunmuş kâinatın cennet bölgelerinden bir tanesi olmuştur. Sizde bu olanları ziyaret etmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile görüşebilir buraya gelebilir daha sonra yürüyüş yaparak gezinize devam edebilirsiniz. Batman tabiat parkında köprü yürüyüşleri ve doğa yürüyüşleri kaçınılmaz bir özellikte olmaktadır.

4.Kervan Hamamı

Batman’da bulunan oldukça güçlü bir mimarisi olan bu hamam oldukça yeni bir kültürün kalıntıları üzerinde taşıyan ve her an hamam ve sauna hizmetine açık olan bir alandır.Her türlü hizmete açık olmam bu hamam Batman’daki bilip görülmesi gereken bir alandır. Hamam binaların altında çok fazla maddiyat harcanarak yapılan ve her türlü hizmeti barındıran ayrıca eski Türk hamamlarını hatırlatan bir alan olmaktadır.

5.Yılmaz Güney Sineması

Batman gezilip görülecek alanlar olarak oldukça gelişmiş bir özellik taşırken aynı zamanda silme sektöründe çok fazla geliştiği bir bölgedir. Batman en meşhur Yılmaz Güney sineması oldukça kapsamlı ve eski bir yapıdır. Eski bir sinema olarak yapılan ve günümüze kadar taşınan bu mekân halen kullanılmakta ve sinema hizmeti vermektedir. Siz de Batman gezinizde vakit bulabileceğiniz alanlarda bu sinemayı ziyaret edebilir oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Batman merkezde bulunan bu alanı ziyaret etmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşabilirsiniz.

5.Zeynel Bey Türbesi

Batman’ın en meşhur türbelerinden bir tanesi olan Zeynel Bey türbesi gezilmeye değer ve eski kültürel tarihten kalan bir yapıdır. Türbe ziyaretlerine önem veren ve manevi değeri önem veren kişilerin tercih ettiği ve turistlerin de çoğu zaman ziyaret ettiği bu bölgede sizce türbe ziyaretlerini yapabilirsiniz.Zeynel Bey türbesi hem iç hem de dış dekorasyon olarak mimari dokunuşlara sahip olmaktadır. Siz de batman türbe ziyaret yapmak isterseniz Rent a car ile görüşerek oto kiralama yapabilirsiniz.

6.Yıldız Kebir Müzesi

Batman ziyaretleri sırasında sizde müze ziyaret yapmak isterseniz burayı kullanabilir ve birbirinden eşsiz güzellikleri kendiniz görebilirsiniz. Batman hem çevresel faktörlerden oldukça fazla etkilenmiş görsel ve estetik doğal manzarası ile birleşmiş alanları hem de kültürel miras sayılabilecek müze alanları ile hem elverişli bir geçmişe hem de oldukça geniş bir gezme potansiyeline sahiptir. Siz de Batman gezisine yer vererek bütün türbeleri ve bütün mekânları restoran ve kafeleri gezmek istediğiniz her an bu bölgede tarihsel kalıntıları incelemek isterseniz oto kiralama şirketleri sizleri bekliyor. Siz de kolay bir ulaşım ile hemen burayı ziyaret edebilirim müze kalıntılarına ve tarihi eser niteliğinde olan taş yapılara hemen şahit olabilir birbirinden güzel bir gezi anısına sahip olabilirsiniz. En meşhur Batman müzesi gezilip görülmeye değer alanları sizleri bekliyor.Batman tarihsel duygusal ve nostaljik olduğu kadar gezilecek alanlar ile hem konforlu hem de rahat bir gece turnada elverişli olan alışveriş merkezlerine sahiptir. Batman birbirinden özel ve güzel alışveriş merkezleri sinema salonları ve keyifli eğlence alanları ile öne çıkan ayrıca doğal yürüyüşlerin yapılabildiği tarihi mekânları ile gözde olan bir alandır. Birbirinden farklı dokuları ve tarihi alanları ile Batman kalesi Batman müzesi ve Batman sinemalarını siz de gezmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile beraber anlaşarak istediğiniz an gezmeye rotanızı Batman’a çevirebilirsiniz. Oldukça keyifli bir Batman gezisi sizleri bekliyor olacak. Siz de oto kiralama şirketlerinden araç kiralayarak bu gözde alanları ulaşım rahatlığı ile kendiniz gezebilirsiniz.

 

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.