Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Mersin Merkez Araç KiralamaMersin gezilecek ve en fazla görülmesi gereken yerleri ile göz önünde olan bir alanda bulunmaktadır. Mersin sokakları ile bile sevilecek alanlara sahip ve kültürel merkezleri ile ön plana çıkan güzel bir yerdir.Tatil sezonunda da plajları ve kültürel alanları ile ön planda olan ve tatil severlerin en fazla tercih ettiği kıyılarda yer almaktadır. Mersin; hem güzide hem de kültürel alanları ile hem yaz turizmi için hem de kış turizmi için de oldukça göz önüne çıkmaktadır.Mersin ekonomik alanda da çok uygundur. Mesire alanları barajları ve plajları ile gezilmesi gereken bu alanda ayrıca tarihi da bulunmaktadır.  Özellikle yaz aylarının gözde plajlarını barındıran ve yaz sezonu boyunca hiç boş kalmayan yerlere sahip olmaktadır. Güzide mekânları arasında olurken; tarihsel ve kültürel olarak da gezilecek mekânlara sahip olmaktadır. Mersin kıyıları hemen hemen her sezon dolan ve oldukça keyifli tatil yapılan plajların da yer aldığı modern bir tatil şehri olmaktadır.

Mersin Gezilecek Yerler;

1.Yer Köprü Kültürel Parkı

Mersin’de en popüler keşiflerden bir tanesini oluşturan ve turizm cenneti olarak tabir edilen Yer köprü Milli Parkı’nın hemen içinde yamaçta yer alan Yer köprü Şelalesi olmaktadır. Kültürel bir park olarak hem şelale hem de mesire alanı olarak kullanıma açık olan ve hemen hemen her alanında cennet gibi kokan bu alan da gezilmeye ve fotoğraf çekilmeye değer alanlar bulunmaktadır.Mersin’in en gözde yerlerinden bir tanesidir. Hem mesire olarak kullanılan hem de manzarası ile oldukça geniş bir gezi alanına sahip olan bu mekân; yürüyüşlere ve gezilere de açık bir alandır.  Oldukça etkileyici bir doğa anıtı olarak özel bir korumaya alınmış olan şelaleyi yakından görmek için oldukça zorlu ama değer bir yolculuk da sadece sizi bekliyor olacak.Ermenek’e doğru yol üstünde gezilecek en doğal ve estetik bu alanlar da siz de unutulmaz fotoğraf kareleri de çekebilirsiniz.Milli parkın hemen kıyısında bulunan bu alana siz de Mersin oto kiralama şirketleri ile anlaşarak da gidebilirsiniz.

2.Kız Kalesi

Mersin’de kız kalesi hem zengin bir manzaraya hem de muhteşem deniz turlarına elverişli olan bir gezi alanıdır.  Deniz kalesinde siz de bulunmak ve bu muhteşem görüntüsü eşliğinde sahil boyu bir geziye rastlanmanız da mümkün olmaktadır. Hem deniz araçları ile de gezilecek olan hem de sahilden manzarası izlenebilen bu alan da efsane hikâyeler de dinlemek mümkün olmaktadır.  Sahilden bot veya deniz bisiklet ile gene ulaşacağınız deniz kız kalesi sizleri bekliyor.

3.Mavi Bayraklı Plaj (Mersin Gözde Plajı)

Mersin mavi bayraklı plaj; Mersin kıyılarında vazgeçilmez mavinin renginin doğayla birleştiği bir manzaraya sahip olmaktadır.  Sahilin güzelliğini çok daha yakından hissedeceğiniz muhteşem bir görselliğe sahip olmaktadır.Akdeniz kıyıları üzerinde bulunan bu mavi bayraklı plaj hem kıyı güzelliği hem de sahil boyu ferah görünümü ile muhteşem anılara imza atacağınız inanılmaz yerlerden bir tanesi olmaktadır.Mersin’de en berrak ve temiz bir kıyıda siz de denize girmek isterseniz oto kiralama kullanarak sahile gelebilir; güzel bir gezi yapabilirsiniz.

4.Mersin Meşhur Alahan Manastırı

Mersin Alahan manastırı gezi olarak en gözde yerlerden bir tanesi olmaktadır.Hristiyanlık zamanından bugüne gelen ve en eski mimari özellikleri ile oldukça etkileyici olan bu Alahan Manastırı; Göksu nehrine karşı bir manzarada olan ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir alanda olmaktadır.Hristiyan ve Bizans mimarileri ile eşsiz bir mimari özelliklerini bir arada barındıran Alahan Manastırı Mersin gezilecek yerlerin en başında gelmektedir.Mersin bu gezi alanına siz de gitmek isterseniz oto kiralama yaparak bu eski kilise manastırını gezme fırsatı da bulabilirsiniz.

5.Mersin Tarsus (Cennet-Cehennem)

Mersin bölgesinde bulunan Tarsus beldesi; gezilecek tarihçe olarak çok köklü ve gelişmiş koşullara sahip olmaktadır. Mersin’e gelerek siz de gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. Özellikle Roma’dan kalan eserler halen özelliğini koruyan güzide eserler arasında olmaktadır. Manevi olduğuna inanılan cennet ve cehennem çukurlarının da rahatlıkla görüleceği çok geniş ve çok yüksek bir mekâna da sahip olmaktadır.Mersin Tarsus bölgesinde en çok gezilecek kültürel ve önemli yerleri aynı zamanda Hristiyanlık ve Bizans mimarisinin bugüne taşıdığı eserleri görmek de çok mümkün olmaktadır.Tarsus Ashabı-keyf mağarası, Tarsus mağaraları ve Roma hamamı gibi pek çok esere de burada ulaşabilir; araç kiralama ile bu alana gelebilirsiniz.

6.Mersin Uzuncaburç

Mersin en önemli sahillerinden biri olan Silifke kıyıları turizm sezonunda da plajları ile öne çıkmaktadır. Kıyı sahillerinin duru ve güzel yapısı ile Mersin Silifke kıyıları gezi rehberinde olmazsa olmaz mekânlar arasında yer almaktadır.Aynı zaman da eski bir taş kent görünümü taşıyan Silifke Uzuncaburç sizi derinden etkileyen Roma ve Bizans kalıntıları ile dolu olmaktadır.Beş katlı Helenistik bir görünümde olan kuleler ile oldukça etkileyici bir taş kent görünümü sizleri bekliyor. Tarihçesi ve özelliğini koruyan bu yapısı ile sizleri etkisi altına alan bu özel yere siz de oto kiralama yaparak ulaşabilirsiniz.

7.Mersin Anamur (Mavi Deniz)

Mersin gezilecek bölgeleri ile her bir belde de ayrı bir sahil ve tarihçe ile oldukça etkileyici bir kültürel merkez olarak ön plana çıkmaktadır. Anamur ilçesinde 7 km ileride bulunan antik eserler de gezilecek ve mutlaka görülmesi gelen tarihçeler arasında yerini almaktadır. Antik ve taş görünümlü çıkıntılar ve mağara tarzı eserleri ile sizlere oldukça antik bir görünüm de çıkaran bu merkezler aynı zaman da eski çağ kalıntıları ile de örtüşmektedir. Modern ve eski çağdan karışımlı olan Anamur bölgesinde merkezde tertemiz berrak bir sahile de ulaşabilirsiniz. Anamur merkezine ve antik kentine ulaşmak için siz de oto kiralama yaparak ulaşabilirsiniz.

Mersin beldeleri ve ilçeleri ile oldukça modern bir kültürel miras olarak kalmış ve turistik açıdan da oldukça önemli bir alanda bulunmaktadır. Gezilecek yerleri ile uzun bir gezi rotasına sahip olan Mersin; Anamur, Silifke ve kız kalesi sahilleri ile oldukça gelişmiş bir yaz turizmi merkezi olmaktadır. Sahilleri plajları ve modern yaz kıyıları ile siz de vazgeçilmez olan bu turizm cennetini çok daha yakından görmek isterseniz; oto ve araç kiralama servisleri ile iletişime geçerek siz de tatil rotanızı hemen belirleyebilirsiniz. Mersin en modern ve en eski antik kent kültürel mirasları ile size keyif verecek bu alanlar da eşsiz fotoğraflar da sizleri bekliyor olacak.

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.