Sizin için en ideal araçlar hazırlanıyor...

Kolaykirala81

Erzurum Merkez Araç KiralamaErzurum'da Gezilecek Tarihi ve Etkileyici Yerler;

Tarih kokan her noktası ile buram buram etnik dokunuşları olan Erzurum hem gezilecek hem de unutulmayacak tarihi bölgelerden bir tanesi olmaktadır. Pek çok medeniyeti bir arada toplayan ve her kesimin ilgisini çeken Erzurum sokaklarında ok çok tarihe rastlamak da mümkündür. Kış turizmi denince pek çok kesim tarafından tercih edilen Erzurum bölgesi tarih ve eski köken konusunda oldukça gelişmiş koşullara da sahip olmaktadır. Her açıdan ilginizi çekecek olan Erzurum sokaklarında geziye çıkmak için gezilecek yerleri bilmek de çok önemlidir.

Erzurum gezilecek yerler;

1.Narman Peribacaları

Narman peribacaları Erzurum kökenini oluşturan hem tarihsel hem de turizm açısından elverişli olan bölgeler arasında yerini almaktadır. Harika tasarımı dokusu ve doğal renkleri ile Erzurum Narman peribacalarına oto kiralama servislerini kullanarak gitmek de mümkün olmaktadır.

2.Narman Beş Göller

Narman Bölgesinin en önemli ve en orijinal yapılarından bir tanesi olan Beş Göller hala ilk günkü yapısını korumaktadır. Değişik boyutlarda büyük ve küçük Beş adet Göl'den oluşan bu yapıda yürüyüş ve kamp yapmak da oldukça mümkün olmaktadır. Araç kiralama şirketleri ile de anlaşarak günü birlik gezi standartlarına da uygun olmaktadır.

3.Tortum Gölü ve Şelalesi

3.yüzyıldan bugüne gelmiş çok eski ve tortum ile kaliteli bir yapıya sahip olan bu yapıtta eskinin bütün detaylarını ve doğal işçiliğini de görmeniz mümkün olacaktır. Doğanın harika uyumu ile oluşan şelale ile doğal bir doğa harikası sizi bekliyor. Araç kiralama ve oto kiralama servisleri ile siz de bu doğal şelaleye ulaşabilir; doğal güzellikleri çok daha yakından görme şansı bulabilirsiniz. 

4.İspir Yedigöller

Erzurum denince akla ilk gelen yerlerden olan İspir Yedigöller gezinize oldukça etkileyici bir durak olmaktadır. Ovit Dağı'nın eteklerinde e Kaçkar dağlarının hemen altında yer alan bu arika doğa eseri gezilecek yerler arasındadır. 11 tane göl burada sizlere eşlik etmektedir. Aynı zaman da dağcılık sporlarında da oldukça sık kullanılan İspir Yedigöller gezisi için siz de oto araç kiralama ile ulaşabilirsiniz.

5.Çoruh Nehri ve Vadisi

Erzurum'un en popüler nehirlerinden olan ve çok hızlı akması ile meşhur olan bu nehir oldukça uzun bir görünüme sahiptir. Pek çok spor faaliyetlerinin yapıldığı ve kış sporları dahil pek çok dala ev sahipliği yapan bu bölgede de ulaşım için sizler de araç kiralama filosunu kullanabilirsiniz.

6.Balıklı Köyü

Erzurum'un en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Uzundere ilçesinde bulunan Balıklı Köyü hem turistlik bir yer olarak hem de manzara olarak dikkat çekici bulunmaktadır. Tortum gölü manzarası ile sizlere eşsiz bir doğal güzellik sunan bu gezilecek yerleri de oto kiralama yaparak gezebilirsiniz.

7.Erzurum Gökkuşağı Tepeleri

Erzurum ilçesi olan Oltu'da siz de doğa harikası yerlere ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı ve güzel renklerde olan tepeler tıpkı bir gökkuşağı görünümü sağlayan ve aynı zaman da gezerken fotoğraf makinelerinin asla elden düşmediği bir gezilecek doğa harikası da olmaktadır. Yeşil, kırmızı ve turuncu renklerde olan tepeler güzellikleri ile de sizleri oldukça büyüleyici bir atmosfere katmaktadır. Burada eşsiz bir görsel yakalamak ve gezmek isterseniz Rent a car ile görüşerek gezinizi tamamlayabilir araç kiralama yaparak bu güzel eşsiz güzellikleri çok daha yakından görebilme ve gezebilme avantajını da bir arada bulabilirsiniz. Erzurum renkleri ile meşhur olan tepelerine siz de mutlaka gitmelisiniz.

8.Ata Park Botanik Bahçesi

Erzurum'da en fazla dikkat çeken ve özellikle turistlerin görmeden asla gitmek istemediği ve dünya üzerinde en yüksek rakım sahibi olan bu Botanik Bahçe; 2006 yılında yapılmış ve oldukça gelişmiş bir coğrafya üzerinde var olmuştur.

Doğaseverlerin vazgeçemediği ve turistik gezilerin olmazsa olmaz alanları arasında yer almaktadır. Huzur veren bu güzel Botanik Bahçesi'ni siz de gezmek ve bu doğa harikası ile hemen tanışmak isterseniz Oto kiralama servislerini kullanarak eşsiz bir güzelliğe doğru yola çıkabilirsiniz.

9.Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum'un en turistik en vazgeçilmez bölgeleri içinde yer alan ve Erzurum denince akıllara hemen yer eden Palandöken eşsiz bir kayak sporunun eşsiz ir turistik tatilin kapılarını açmaktadır. Kış turizmi için en vazgeçilmez bölgesi olan Palandöken sizleri bekliyor. Oldukça geniş bir bölgede yer alan bu kayak merkezi de Araç kiralama yaparak görebilirsiniz. Kayak merkezleri kış aylarında vazgeçilmez ve görülesi yerler arasında gelmektedir.

10.Üç Kümbetler

 Erzurum adını duyar duymaz hafızalarınızda yer alacak ve eski bir tarih görünümünden oluşan bu yapıtlar; 12 ve 14. yüzyılların tarihe bugünkü armağanı olmaktadır. Üç Kümbetlerin en büyüğünün üçgen ve sekizgen görünümleri ile adeta bir kule görünümü de elde ettiği görülmektedir. Tarih kokan ve çok eski olan bu yapılara siz de hayran kalacak ve keyifle gezinize devam edeceksiniz. Rent a car aracılığı ile sizler de bu güzel gezilecek yerlere gelebilir keyifli bir geziye ortak olabilirsiniz.

Erzurum'da hem kış turizmi alanlarına hem de tarihin eski kokusuna sahip olacak bütün gezilesi yerlerine siz de oto araç kiralama yaparak hızlı bir şekilde gezebilir; kış aylarında da kış turizmi için var olan sporlara dâhil olabilirsiniz. Hem turizmi hem de tarihi bir arada sizlere aktaran Erzurum hatıraları ile siz de unutulmaz ve keyifli bir gezi elde edebilirsiniz. Oto kiralama şirketleri ile görüşerek siz de araç kiralama yapabilir gezi rehberiniz ile sizlere huzur veren doğa harikalarına da hemen kavuşabilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.