Adana Havalimanı Araç Kiralama

Adana Havalimanı Araç Kiralama

Adana'da Gezilecek Yerler

Kapıkaya Kanyonu ( Çok Harika Bir Yer, Sallanan Bir Köprüde 2 Kilometre Yürümenin Heyecanı Yaşanıyor. Dağların Arasından Doğa ve Su Sesi)

 

Alman Köprüsü ( Manzarada Mimaride Mükemmel. Köprüyü Tam Karşıdan Gören Güzel Bir Restoranda Mevcut. Fotoğraf Çekerken Tren Seferinede Denk Gelirseniz Mutluluğunuz İkiye Katlanır )

 

Magarsus ( Helenistik Döneme Ait Antik Bir Kent. M.Ö 7. Yüzyılda Kurulmuştur )

 

Misis ( Misis Antik Kenti Cazibe Merkezi Haline Getiriliyor. İpek Yolu Üzerinde 7000 Yıllık Bir Geçmiş )

 

Feke kalesi ( Bizanslıların Kervan Yollarını Kontrol Etmek Amacıyla XII. Yüzyılda Yaptırdıkları Söylenir. Buraya Gittiğinizde Kale Eteklerindeki Evlerden Bir Kase Ayran İçmeden Dönmeyiniz )

 

Aladağ Küp Şelalesi ( Aladağlar Tabiat Parkı İle Beraber Değerlendirilmesi Gereken Doğal Bir Güzellik. Buraya Kadar Geldik Hacer Ormanlarınıda Mutlaka Gezmeliyiz Diyeceksiniz )

 

Obruk Şelalesi ( Ziyaretçilerini Büyüleyen Kocaman Bir Mesure Alanıdır. Mangalsız Gitmeyiniz )

 

Taş Köprü, Etnoğrafya Müzesi, Adana Kalesi, Adana Kazancılar Çarşısı, Büyük Tarihi Saat Kulesi, Bebekli Kilisesi, Anavarza Kalesi ve Antik Kenti, Feke Kalesi, Şar Antik Kenti, Varda Köprüsü, Çakıt Vadisi, Gülek Boğazı, Yılan Kalesi, Kapuzbaşı Şelalesi, Yumurtalık Plajı ve Saymakla Bitiremiyeceğimiz Harika Yerler.

 

ADANA MUTFAĞINDA NELER VAR ( Türkiyenin en Lezzetli Mutfaklarından Birisi Adanaya Aittir. Et, Kebap, Sakadat, Ayran, Şalgam Deyince Akla ilk Adana Gelir. Dünyanın Gurme Şehri Denmesi Boşuna Değildir )

 

Adana Kebabı, Şırdan Dolması, Kırkkat, Fellah Köftesi, Analı Kızlı, Adana Usulü İçli Köfte, Mumbar, Kaz Başı, Sarımsaklı Fıstık Köftesi, Karın Dolması, İşkembe Dolması, Eşkili Topalak, Bamya Dolması, Kabak Çintmesi, Vardabit Paçası, Gül Mantı, Yüksük Çorbası, Kamhi Çorbası, Ispanak Başı, Kebapçı Salatası. 

 

Şair Ne Demiş, Adanalıyık Allaan Adamıyık, Bici Yerik Şalgam İçerik....

Kolaykirala81 Adana Havalimanı Şubemizden Araç Kiralama Yaptıktan Sonra, Gezilecek Yerler Hakkında Bilgilendirme Broşürü Mutlaka İsteyiniz. 

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.