Mersin Araç Kiralama

Mersin Araç Kiralama

Mersin'de Gezilecek Yerler

Yerköprü Şelalesi Milli Parkı ( Derin Bir Vadi İçine Güzel Düzenlenmiş Merdüvenlerle İniliyor. Muazzam Bir Tabiat Harikası. Suya Kadar İnebilirsiniz. Şelaleyi Karşıdan İzlemek İçin 2 Adet Seyir Terası Bulunmaktadır. İniş Güzel Ama Geri Dönüş Kondisyon İster Demedi Demeyin...)

 

Kız Kalesi ( Mersin Bölgesinde Denize Gireceğiniz en Güzel Yerlerden Biridir, Yanıbaşında Korkykos Joy Beach Aile Plajı Görülmeye Değer. Su İçerisine Yapılmış ve Korunabilmiş Mükemmel Bir Yapı )

 

Eshab-ı Kehf Mağarası ( Yedi Uyurlar, Halkını Terkeden Bir Topluluğun Hikayesidir. 309 Yıllık Bir Uykunun Hikayesidir. Restore Edildikten Sonra Temiz ve Güzel Bir Mekan Oldu. Huzurlu Bir Atmosferi Var Görmenizi Tavsiye Ederiz )

 

Cennet Cehennem Obrukları ( Yerin 30 Kat Altına Yolculuk Yapacaksınız Yorgun Argın Çıktığınızda Karşınızda Yörük Kadınlarının Elleriyle Hazırladıkları Serpme Kahvaltı Sofralarını Bulacaksınız. Peynir, yağ, Reçel Çeşitleri, Gözleme, Börek..)

 

Yapraklı Koy ( Mersinin İncisi, Dünyaca Ünlü Bir Doğa Harikası. Denizin Rengi Sakinliği Tatlı Suyun Denize Karışması Tek Kelimeyle Mükemmel )

 

Narlıkuyu ( Küçük Bir Cennette Caretta Carettalarla Yüzmek İsterseniz, Denizden Gelen Tüm Ürünlerden Bir Ziyafet Çekmek İsterseniz Narlıkuyu Derim Ben )

 

Aynalı Göl, Kızlar Hamamı Koyu, Gilindire Mağarası, Pompeiopolis Antik Kenti, Tisan Yarımadası, Adamkayalar Kabartmaları, Kırk Kaşık Bedesteni, Altınofroz Plajı, Santuras Şelalesi, Aksıfat Kanyonu, Tarsus Hayvanat Bahçesi ve Onlarca Koy,Yayla, Plaj...

 

MERSİN MUTFAĞINDA NELER VAR ( Tatlısından Tuzlusuna, Çorbasından Tatlısına ve İçeceğine Kadar Çok Farklı Lezzetler Kentidir Mersin )

 

Tantuni, Batırık, Kerebiç, Tarsus Kebabı, Yörük Sıkması, Gölevez, Cezerye, Kaynar, Künefe..

 

Mersinde Tüm İllerin en Meşhur Yemeklerini Yiyebilirsiniz. Urfanın Batlıcan Kebabını, Bitlisin Büryanını, Malatyanın Kuru Fasulyesini yani Canınız Ne Çekerse Bulabileceğiniz Mozaik Bir Kent..)

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.