Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya'da Gezilecek Yerler

Manavgat Şelalesi ( Araç Kiraladıktan Sonra, Kent Gürültüsünden Uzaklaşıp Doğayla Başbaşa Kalmak İsteyenler İçin Harika Bir Yer. Şelalenin Çevresinde Süper Piknik Alanları ve Lokantalar Mevcut. Türkiyede Görülmesi Gereken Yerlerden )

Düden Şelalesi ( İnanılmaz Güzel ve Etkileyici Bir Yer, Herkesin Mutlaka Görmesini Tavsiye Ediyoruz. Çevresinde Güzel Balık Restoranları Bulunur.Denizden Şelaleyi Tekne Turları İle İzleyebilirsiniz. Tekneler Şelalenin Yanına Kadar Gidebilmektedir )

Antalya Müzesi ( Türkiyenin en Büyük Müzelerinden Biridir. 13 Adet Sergi Salonu ile Bahçe Sergisinden Oluşmaktadır. Kale içinden Geliyorsanız, Havalimanı Ofisimizden Kiralamış Olduğunuz Aracınızı Kaledeki Yazıhanemize Teslim Edip, Nostalji Tramvayını Kullanabilirsiniz )

Konyaaltı Plajı ( Antalyanın Gözbebeği, Günbatımı Altınkum Mevkiinden İzlenir. Mavi Bayraklı Plajın Geneli iri Kumlardan Oluşur. Beach Dünyası Olarak Anılır )

Köprülü Kanyon ( Bir Doğa Harikasıdır. Rafting Yapacaksanız Köprüçay İdeal. Suyla Dansın Adı Köprülü Kanyon Milli Parkı )

Karain Mağarası ( Türkiyenin en Büyük Doğal Magaralarından Biridir. 500.000 Yıl Önce Neandertal İnsanların Yaşadığı ve Roma Dönemine Kadar Kullanıldıgı Varsayılır. Araç Kiralama Yaptığınız Ofisimizden Mutlaka Gezilecek Yerler İle İlgili Broşür İstemeyi Unutmayınız.)

Saklıkent Kayak Merkezi ( Antalya Denince Akla Muhteşem Deniz ve Güneş Gelir. Sabah Kayak Öğlen Deniz İstiyorsanız Mart Ayında Saklıkent Kaçırılmaz )

Antalya Hayvanat Bahçesi ( Hayvanlar İçin Sağlanan Doğal Yaşam Şartları Göze Alındığında Ülkemizdeki En Başarılı Hayvanat Bahçelerinden Birisidir. 143 Türde 1485 Hayvana ev Sahipliği Yapılır )

Hıdırlık Kulesi ( Roma İmparataru Hadriyanus Tarafından Yaptırıldığı Söylenir. Kaleiçi Bölgesinde Karaalioğlu Parkında Yeralmaktadır. Kulede Arkeolojik Kazıların Devam Ettiği ve Yeni Buluntulara Rastlandığı Söyleniyor )

Karaalioglu Parkı ( Manzarası Huzur Verici İnsana o Bile Yeter. Spor Alanları, Sevimli Mekanları, Tarihi Taş Evleri, Denize Karşı Nargile Keyfi ve Daha Sayamadığımız Nice Etkinlik )

Olympos Teleferik ( Tahtalı Teleferik Olarak Bilinir. Sonbahar ve Kış Aylarında Gelirseniz Muhteşem Bir Görsel Şölen İzlersiniz. 2365 Metre Yükseklikten Heybetli Toros Dağlarının en Yüksek Zirvesine Çıkmaya ne Dersiniz )

Noel Baba Kilisesi ( Yabancı Bildiğimiz Noel Baba Aslında Bizim Hemşerimizmiş. Tarih İçinde Tarih Yaşayacağınız Bir Mekan )

Kurşunlu Şelalesi ( Görülmesi Gereken Bir Yer. Ağaçların Altında Suyun Kenarında Kahve İçmek çok Keyiflidir. Işık Renkleri Fotoğraf Çekmek İçin İdeal )

Aspendos ( Antik Tiyatrosuyla Meşhur Antik Bir Kent. Geçmişi Yaşamak İçin Enfes Bir Yer. Yükseklik Korkunuz Yoksa ve Sesiniz Güzelse Burada Mutlaka Bir Şarkı Söylemelisiniz )

Sarısu Kadınlar Plajı, Alanya Kalesi, Olimpos, Antalya Aquarium, Altınbeşik Magarası Milli Parkı, Yalan Dünya Magarası, Expo Antalya Sergi Alanı, Kaş Plajları ve Koyları, Hadrian Kapısı, Yivli Minare ve Daha Saymakla Bitiremedigimiz Nice Cennetten Köşeler..

ANTALYA MUTFAĞINDA NELER VAR ( Antalya Mutfak Kültürü Zengin Yemek Çeşitleri ve Akdeniz İkliminin Cömert Besinleri İle Doludur. Aynı Zamanda Arap ve Afrika Mutfaklarındanda Etkilenmiştir. Bunların Yanı Sıra Antalyanın Dağlarında Yaşayan Yörük Kültürüne Ait Yemek Çeşitlerinide Unutmamamız Lazım.

Enginarlı Girit Kebabı, Cive Yemeği, Gökçesu Pilavı, Hibeş, Laba Dolması, Frigya Biber Dolması, Alanya Bohçası, Kabak Çiçeği Dolması, Haluşka, Nohutlu Hibeş, Taze Ülübü Yemeği, Çiğirdik, İlibada Sarması, Göleviz, Taze Bakla Yemeği, Kırmızı Tavuk, Yörük Kebabı ve Olmazsa Olmazımız Köfte ile Piyaz.

 

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.