AYDIN ARAÇ KİRALAMA

AYDIN ARAÇ KİRALAMA

Gezilecek bölgeler arasında pek çok kültürel tarihsel ve mirassal kalıntılar bulunmakta ve gezilip görülmeye değer bu alanlara ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Aydın’ın pek çok ilçesinde bulunan bu tarihsel miraslar gezilip görüldükçe de yer kazanan ve hala turistik gezileri açık olan özel alanlardan bir tanesi olmaktadır. Antik kent niteliği taşıyan mimari sel müzeleri manastırları ve çeşitli kanyonları ile oldukça popüler ve turistik bir alan olan Aydın Kuşadası Dumlupınar ve çeşitli ilçeleri ile öne çıkan ve oldukça turistik bir mekân olmaktadır. Hem gezilecek yerler açısından hem de tarihsel kültürel miraslar açısından oldukça elverişli ve zengin olan bu bölgeye siz de gelebilir mirassal kalıntıları daha yakından inceleme fırsatı bularak kendi tarih ve kültürümüze ait kalıntıları bulabilirsiniz. Çok eski zamanlardan bugüne kalmış mitoloji eserleri manastırlar ve antik kentler özellikleri oldukça dikkat çekici olmaktadır. Halen gezilip görülmekte olan bu tarihsel ve mirassal kalıntılar ile siz de oto kiralama şirketleri ile anlaşarak bu bölgeleri ziyaret edebilir kolay bir ulaşım sağlayarak gezi rehberinize oldukça geniş bir yer katabilirsiniz.

Aydın tarihsel kültürel ve turistik gezilecek yerlere şöyle bir göz atarsak;

1.Arapapıştı Kanyonu

Aydın’ın kökleşmiş kanyonlarından bir tanesi olan Arapapıştı Kanyonu görünüm açısından oldukça estetik olmaktadır. Küçük dağların arasına süzülen yeşil suyun görünümü ile siz de doğa ve su sporlarına katılabilir burada pek çok turistik aktiviteye katılabilirsiniz. Bu alanda hem doğa sporları yapılabilmekte hem de su sporları yapılabilmektedir. Görünüm açısından yeşille doğanın birleştiği bu harika görünüm sizleri bekliyor. Siz de burayı gezebilmek ve tarihi turistik etkinliklere katılabilmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşabilir veya turlarla bu bölgeye gelip ziyaret edebilirsiniz.

2.Güvercinada Kalesi

Aydın’da popüler ve turistik alanlardan bir tanesi olan güvercin ada kalesi gezilmeye ve görülmeye değer en önemli alanlardan bir tanesidir.Kuşadası’nda bulunan ve çok önemli bir tarihe sahip olan bu Kale; Barbaros Hayrettin paşa tarafından yaptırılmış ve o tarihin simgesine ait olan kalıntıları taşıyan çok önemli bir tarihi eser niteliği taşımaktadır. Zamanın eski kültürünü ve mirasını bugüne taşıyan ve halen gezilmekte olan bu bölge denizin tam ortasında küçük bir kale olarak hala turistlerin ilgisini çekmektedir. Siz de buraya oto şirketleri ile anlaşarak oto kiralama yaparak gelebilir ayrıca Kale dibine çeşitli gemiler ve turlarla gidebilme imkânı da bulabilirsiniz.

3.Millet Müzesi

Aydın Balat köyünde bulunan ve oldukça önemli bir yere sahip olan millet müzesi içinde bulunan arkeolojik tarihi ve eski kalıntıları oldukça modern yapıları ile dikkat çekmekte ve halen turistlerin ziyaret ettiği mekânlar arasında bulunmaktadır.

Müze içinde antik kent ve antik yapılar oldukça sıklıkla bulunmakta ve gezenlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Millet müzesi Aydın’ın Balat köyünde bulunmaktadır. Tarihsel Esen niteliği taşıyan ve antik yapıların çok fazla yer aldığı bu müzeyi siz de oto kiralama şirketleri ile anlaşarak gezebilir harika bir tarihsel ve kültürel bir mirası daha yakından inceleme fırsatı da bulabilirsiniz.

4.Kurşunlu Manastırı

Aydın Davutlar beldesinde bulunan Kurşunlu manastırı Aydın’ın kökleşmiş ve oldukça önemli mekânlarından bir tanesi olmaktadır. Davutlar beldesinden de 12 kilometre aşağıda bulunan Kurşunlu manastırı oldukça yüksek ve tarihsel bir manastır olarak halen bugün daha ziyaret edilmektedir. Mimari yapısı dokunuşları ve frekansı ile oldukça dikkat çekici bulunan Kurşunlu manastırı 690 metre yüksekliğinde bulunan oldukça estetik bir yapı olmaktadır. Siz de bu manastırı ziyaret etmek için oto kiralama şirketlerini kullanabilir veya gezi turları ile bu bölgeye gelebilir güzel bir gezi kalitesi yaşayabilirsiniz.

5.Aydın Plaj ve Koyları

Aydın turistik açıdan oldukça elverişli ve yaz turizminin oldukça yoğun geçtiği bir bölgedir. Adaları plajları ve koyları ile oldukça turistik bir mekâna yayılan oldukça güzel bir ilimiz olan Aydın çeşitli ilçeleri ve beldeleri ile dikkat çekici olmaktadır.  Masmavi Deniz’in güzelliklerinin yansıttığı bu plaj ve kumsallar Kuşadası başta olmak üzere pek çok ilçede oldukça gelişmiş bir turist akınına sahip olmaktadır. Kuşadası plajı Aydın’ın en önemli sembollerinden bir tanesi olmaktadır. Yaz turizminin başkenti olarak bilinen Kuşadası her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra Sevgi plajı, Güzelçamlı plajı, papaz hamamı plajı ve pek çok plajı ile turizminin oldukça şaşalı ve güzel geçtiği beldelerden bir tanesi olmaktadır. Siz de hem Aydın’ın tarihsel kültürel mirasını incelemek hem de bu plajlarda yaz turizmine güzel bir şekilde geçirmek istiyorsanız oto kiralama şirketlerinin araç kiralama yaparak bu belgeyi ziyaret edebilir güzel bir tarihi geziye imza atabilirsiniz.

7.Cennet Koyu

Aydın cennet koyu Aydın koyları arasında en önemli ve en güzel koylardan bir tanesidir. Cennet görünümü yeşille doğanın birleştiği masmavi Deniz’in oldukça güzel bir tablo çizdiği bu harika görünüm cennetten kalma bir koy olarak adlandırılmaktadır. Masmavi Deniz’in doğa ile bütünleştiği bu alanda siz de harika fotoğraflar çekebilir istediğiniz an bu güzel denizin tadını çıkarabilirsiniz. Cennet koyu Aydın beldesinde en önemli koylardan bir tanesi olarak hem doğal güzelliği hem de masmavi denizin temizliği ile dikkat çekmektedir. İncecik kumlarımız mavi Denizi ve doğal görünümü gökyüzü ile suyun birleştiği harika bir atmosfer oluşturmaktadır. Biz de Aydın gezinizde Cennet koyuna yer vermek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşarak bu bölgeye gelebilir harika bir turizm cennetini daha yakından görebilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Aydın bölgesinde pek çok turistik ve tarihi bölge bulunmaktadır. Siz de bu harika turizm cenneti olan Aydın bölgesini daha yakından gezmek kültürel miras kalıntıları yaşarken aynı zamanda yaz turizmini geçirmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşabilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.