KIRŞEHİR ARAÇ KİRALAMA

KIRŞEHİR ARAÇ KİRALAMA

Kırşehir şehrine ait birçok efsane var. Şehrin ismini ne için aldığı hakkındaki bu iki efsane de birbirinden güzel.Gezilecek yerleri ile bambaşka güzelliklere sahip bir şehirdir.Pek çok tarihsel kalıntıların bulunduğu bu şehirde ve her köşede tarihsel bir esere rastlamak mümkün olabiliyor.Yapılan bazı kazı çalışmalarında çıkan eserler korunarak muhafaza edilmektedir. Bir rivayete göre şehirde çok kır bulunduğu için şehre Kırşehir dendiği bilinmektedir.

Kırşehir’in gezilecek yerleri;

1.Âşık Paşa Tabiat Park

İsmi kadar güzel olduğu kesin olan Tabiat Parkı doğa sevenlerin çok hoşuna gideceğe benziyor.Büyülü bir manzarası olan Tabiat Parkı gidenlerin büyük beğenisini kazanıyor. Piknik yapmak için güzel yer arayan kişilerin tercihi olmaya devam ediyor. Hem atmosfer hem hava hem de görünüm açısından oldukça elverişli olan bu alanda sizler de piknik yapmak ister misiniz? Her anını doya doya yaşayacağınız tabiat parkı oldukça modern bir park olarak hizmet vermektedir. Doğanın kokusunu içecek hissedebileceğiniz bu alanlar hem tabiat parkı olarak kullanacağınız bu alanlar hem mesire alanı olarak kullanılmakta hem de gezilecek Park kriterine uygun olmaktadır.Doğal çeşitli bitki örtüsü sebebi ile pek çok ağaç çeşidi olan Tabiat Parkı’nda doğa sporları ve kamplar yapılabilecek düzeyde alanlar vardır.Uygun arazi koşulları sebebiyle yürüyüş ve bisiklet sürmeye elverişli parkurlar bulabileceğiniz tabiat parkında gününüzü harika sporlar yaparak geçirebilirsiniz.

Bisiklet Yolları ve parkurları yapılan tabiat Parkı’nda özgür bir şekilde bisiklet sürülen alanlar doğaseverleri mutlu ediyor.Tabiat Parkı pek çok aktiviteyi yapmaya potansiyeli olan bir yerdir. Her türlü aktiviteye uygun olan ve her türlü gezi koşuluna uygun olan bu alanlarda siz de Kırşehir’in doğal kaynaklarını ve doğal huzurunu yakalamak ve buralarda gezmek isterseniz oto kiralama şirketleri sizleri bekliyor.Kır lokantaları ile parka katılan hava ise tartışılmaz güzelliktedir. Turizm açısından potansiyeli yüksek olan parkta lavoba, lokanta, tenis kortu, basketbol sahası gibi pek çok alana yet verilmiştir.  Yürüyüş ve bisiklet turları dan sonra dinlenmek için kafeteryalar yapılarak turistlere dinlenme alanlarını da sunulmuştur. Kırşehir’in en meşhur dinlenme alanlarından bir tanesi olan bu alanları da ziyaret etmek oldukça mümkündür. Yapılan turlar veya oto kiralama şirketleri ile görüşerek siz de bu birbirinden güzel doğal kaynakları ve doğanın eseriyle buluşmuş sosyal tesisleri ziyaret edebilme imkânı da bulabilirsiniz.

2.Seyfe Gölü Kuş Cenneti

Kırşehir’de bulunan seyfe Gölü doğal cenneti başka bir güzellik taşıyor. Kuş cenneti olarak bilinen Seyfe Gölü doğanın tüm renklerini bir arada sunuyor.Şehre 35 km uzaklıktaki Seyfe Gölü, görülmemiş güzellikleri bir araya getiriyor.Göl’de 187 çeşit kuş türü yaşamaktadır. Geniş kuş potansiyeline sahip olan Kırşehir bölgesinde oldukça yararlı doğal kaynak suları da bulunmaktadır. Siz de bu doğal kaynakları gölü ve göl manzaralarını izlemek isterseniz tabiat parkı niteliğindeki burayı ziyaret edebilir ve keyifli vakitler geçirebilme potansiyelini burada yakalayabilirsiniz.İpek Yolu ile endemik bitkilerinin ahengi görsel bir cenneti birlikte sunmaktadır.SİT alanı olarak oluşturulan bölge özel koruma altındadır. Piknik yapmak ve gezmek için seçilecek yerler içinde en merak edilenlerdendir.

Doğa sporlarına çok müsayit olması ile de ünlüdür.Bataklıklarla çevrili ve sulak bir alandır.Flamingo açısından en zengin yer de 320 bin adet kuş barınmaktadır.Doğal Göl olma özelliği taşıdığı için hiçbir yapaylık gözükmeyen Seyfe Gölü’nde barınan kuşlar ahenkli cıvıltıları ile büyülüyor.Dünyada flamingoların sayısı gitgide azaldığı için Seyfe Gölü’nün önemi çok büyüktür.  Flamingo açısından çok zengin olduğu için merak edilen ve değerli olan bir Göl’ dür. Yerli, yabancı pek çok turist kuş türlerini bir arada görmek istiyor ve buraya geliyor.

3.Cacabey Medresesi

Kırşehir medrese bakımından da çok zengin bir şehirdir. Cacabey Medresesi bunlardan biridir.Şehrin en güzel yerinde bulunan medreseye her yıl turistler gelerek burayı gezme fırsatını kazanıyor. Çinileri ve örülü minaresi sebebi ile orada yaşayan halk tarafından Cıncıklı Camii diye adlandırılmıştır. Kesme taştan yapılan güzel bir mimariye sahiptir. Medrese şuan ise cami olarak kullanılmaktadır. İhtişamlı ve gösterişli yapısı ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

4.Kesikköprü

Kesikköprü nadide ve güzel bir yapı olarak karşımıza çıkıyor ve gezilmek istenen yerler arasında olması sebebi ile ziyaretçilere açıktır.400 metre uzunluktaki bu köprü Kızılırmak üzerine yapılmış ihtişamlı bir yapıdır.

5.Mucur Yeraltı Şehri

Kırşehir ilinde Mucur ilçesinde birbirinden güzel gezilecek yerlerin olması burayı çok gelinen ve konaklanan yer haline getirmiştir.  Mucur Yeraltı Şehri, yeraltı yaşama alanı olarak bir ilk. Değişik yapısı ile çok beğenilen bir yer. Yer altı şehri merak uyandıran bir yer olması ile çok ünlü olmuştur.Yerin 7 metre altındaki bu enteresanı şehir Hristiyanlık zamanlarından kaldığı düşünülmektedirler.

Burada dehlizler, ibadet edilecek yerler, ahırlar, gizli yollar, geçitler ve havalandırma bacalarının bulunması ile çok popülerdir. Bu alanlara siz de oto kiralama şirketleri ile ulaşabilir değişik ve farklı atmosferleri yaşayarak görebilirsiniz.Kırşehir Doğal kaynakları doğal gezi alanları ve manzarası ile oldukça keyifli bir şehir olmaktadır. Gezilecek alan olarak çok geniş bir potansiyele sahip olan ve doğal Cennet olarak kabul edilen Kırşehir’in gölleri tabiat parkları ve gezilecek alanları sizleri bekliyor. Siz de bu meşhur olanları ziyaret etmek ve her türlü aktiviteyi ve sosyal faaliyeti bir arada yürütmek isterseniz tabiat cenneti olan Kırşehir sizleri bekliyor. Oto kiralama şirketleri ile anlaşarak siz de bu geziye katılabilirsiniz.

 

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.