SİVAS ARAÇ KİRALAMA

SİVAS ARAÇ KİRALAMA

Sivas yerleşim yeri olarak gezilecek alanlara çok fazla olan ve turistik bir şehir olarak ortaya çıkan modern gelişmiş yapıların bulunduğu ve gezi rehberinin durdurarak bilmeden rota değiştirdiği oldukça geniş bir gezme hazinesine sahiptir. Sokakları eski kültür tarihleri ve birbirinden eşsiz güzellikleri ile Sivas gezisine katılmak ister misiniz?Sivas tarihinin en önemli kriterlerini bir arada bulabileceğiniz tarihsel medrese camii ve kültürel miraslar ile siz de Sivas gezisine hayran olacak ve gezmek için oto kiralama şirketleri ile görüşmek isteyeceksiniz. Sivas merkez ve yerleşim yeri olarak tarihsel kalıntıları ile ön plana çıkmış ve tarihin kültür dokusuna en fazla yakışan şehirlerden bir tanesi olmuştur. Hem gelişmiş tarihsel dokusu hem de turistik mekânları ile oldukça geniş bir potansiyele sahip olan ve tarihsel kalıntılarını bir arada sunan Sivas bölgesine ziyaret etmek ister misiniz? farklı medrese ve tarihsel kültürel alanların müzeleri camileri ve değişik kulübeleri ile medreselerinin tarifsiz bir tarih dokusu bulunmaktadır. Hem farklı hem estetik hem de eski çağ kültürlerini bir arada yansıtan Sivas merkez ve bölgesel olarak ulaştırma kolay ve gezi rehberinde oldukça etkili bir alan olarak hem turistlerin hem yerli ziyaretçilerin akınına uğrayan oldukça modern bir şehir kriterinde bulunmaktadır. Siz de Sivas gezileri rehber yazımıza göz atarak gezilecek yerler analizi yapabilirsiniz.

Sivas gezi listesi;

1.Gökpınar Gölü

Sivas’ın en eski ve kültürel göllerinden bir tanesi olan Gökpınar gölü hem dokusu hem tarihçesi ve hem de güzel manzarası ile turistlerin her zaman dikkatini çekmektedir. Bir tabiat güzelliği olarak ortaya çıkmış bu göl Sivas’ın en meşhur manzaralarından bir tanesinin içinde barındıran hem eski hem tarihsel hem de doğal kaynaklardan bir tanesi olmaktadır.Sivas gölünün en önemli özelliği güneşin rengine göre ahengini ve göl rengini değiştirmesi olmaktadır. Gökkuşağını andıran göl renkleri ile birbirinden eşsiz ve farklı manzaralara sahip olan Sivas gölünü ziyaret etmelisiniz.Sivas tarihlerini yakından ziyaret etmek isterseniz kiralama şirketleri ile anlaşabilirsiniz.

2.İki Minareli Medresesi

Sivas’ın en eski tarih kültürlerinden ve en eski mimariye sahip olan medreselerinden bir tanesi olan iki minareli medrese iki minaresiyle her zaman dikkat çeken ve oldukça eski olan bir kültürün simgesi haline dönüşmüştür. Taç simgesinin üstünde bulunan iki minare ve medresenin bulunduğu eski taş yapıtları ile turistik bir alan olarak oldukça etkili ve gözde mekânlardan bir tanesidir.Köşeleri farklı taş işlemelerinden oluşan bu medrese yüzyıllarca korunmuş zaman zaman restore edilmiş olsa da en eski kültür tarihini hala yansıtmakta ve eski taş yapısının simgesi halini halen korumaktadır. Siz de birbirinden eşsiz bu tarih dokularına yakından incelemek isterseniz araç kiralama şirketleri ile görüşerek birbirinden eşsiz bu yerlere ulaşım sıkıntısı yaşamadan gezebilirsiniz.

3.Gök Medrese

Sivas’ın tarihsel bir başka simgesi ise Gök medrese ismiyle anılmış eski tarihin bir yapısı daha olan bu medresedir.Süsleme sanatının nakışlarının bol bol yer aldığı bu yapıda medrese görünümü şaheser bir anlam kazanmaktadır. Süsleme mimarinin etkili olduğu ve en eski kültürün en nakışlı taş işlemelerinin bulunduğu bu medrese her yıl gezilmeye açık olarak sergilenmektedir.1271 yılında yapılmış ve en eski taş kültürünün simgesi olan bu medrese her zaman gezilmeye değer biçilen ve her an gezilmeye müsait alanlar arasında bulunmaktadır. Medrese dış görünümlü ve tarihi yapısı ile dikkat çekmektedir. Siz de bu farklı taş yapısını yakından incelemek isterseniz araç kiralama şirketleri ile görüşerek birbirinden eşsiz bu güzellikleri yakından inceleme şansı yakalayabilirsiniz.

4.Sivas Ulu Cami

Sivas’ın en meşhur camilerinden olan Sivas ulu camii iç dekorasyon ve gök kubbesi ile oldukça modern bir görünüm taşımaktadır.Anadolu kültürünün ve tarihinin en eski mimari camilerinden bir tanesi olan bu cami işleme nakış ve süslemeleri ile oldukça modern ve şık bir görünüm taşımaktadır.Anadolu medeniyetine dayanan ve şık tarih ve süsleme sanatının kullanıldığı bu cami iç nakış ve süslemeleri ile eski kalıntıları da bir arada yansıtmaktadır. İç havası ve dekorasyon şıklığı ile oldukça eski bir kültürün bugüne ışık tutan hali haline gelmiş ve Sivas’ın en simgesel varlıklarından bir tanesi olmuş bu camiyi siz de gezmek isterseniz araç kiralama şirketleri ile yakından görüşerek gezi rehberinize bu modernleşmiş eski camiyi de katabilirsiniz.

5.Âşık Veysel Müzesi

Sivas’ta bulunan aşık Veysel müzesi o güne taşınmış eserlerin birleşmiş bütün bir simgesi haline gelmiştir.Halk ozanı olan Âşık Veysel’e ait eşyalar kalıntılar ve tarihsel anılar ile bütünleşmiş olan bu müzede Âşık Veysel’e ait pek çok hatıraya da rastlayabilmek mümkündür.Hatıraları eşyaları kendine ait hatıralarına dokunuşları ve anıları ile ona ait bütün eserleri burada bulacağınız bu müze tarih sever kişiler tarafından zamanında yaptırılmış ve hatıralarını bugüne kadar taşınmasını sağlamıştır.Sivas’ın en önemli tarihsel hatıralarını yansıtan bu yapılar ile siz de gezi rehberinizi canlı tutarak Sivas’ın bütün varlık tarih ve hatıralarını yakından işleme fırsatı bulabilirsiniz.Sivas modern bir şehirleşmiş kültür olsa da eski yapının çokça yer aldığı ve gezi açısından turistik bir mekân olarak kabul edildi özel bir bölge olarak halen günümüzde de dikkat çekmeye devam etmektedir.Sivas gezisine yer vermek ve bu birbirinden güzel hatıraları size yakından incelemek ve fotoğraflamak isterseniz araç kiralama ve oto kiralama şirketleri ile anlaşarak buraları gezebilir ve kolay bir ulaşım rahatlığı ile gezimizin tadını çıkarabilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.