TEKİRDAĞ ARAÇ KİRALAMA

TEKİRDAĞ ARAÇ KİRALAMA

Marmara’nın en gözde şehirlerinden bir tanesi olan Tekirdağ kesilip görülecek harika yerleriyle oldukça etkileyici bir yerdir. Karadeniz’e kıyısı olan Tekirdağ gezilecek parkları kültürel alanları ve doğal kaynakları ile eşsiz bir güzellik taşımaktadır. Tabiatın güzelliği doğanın içinde bulunduğu mekânlar ve kültürel miraslar ile gezilip görülmeye değer olan Tekirdağ gezi rehberine katılmak isterseniz siz de oto kiralama şirketlerine anında ulaşabilirsiniz.Tarih ve kültür denince akla gelen doğal manzarası ve doğal kaynakları ile unutulmaz bir gezi şehirlerinden bir tanesi olan Marmara ve Karadeniz’in en önemli kıyılarının birleştiği özel bir alanda yer alan Tekirdağ hem gezilip görülecek alan açısından hem de kültürel miras açısından elverişli ve hakikatli şehirlerden bir tanesidir.Sahil yönünden de avantajlı ve oldukça temiz olan ayrıca gezilip görülmeye değer mekanları ile kuşkusuz bir tabiat cenneti haline gelmiş olan Tekirdağ parkları millet alanları ve müzeleriyle kültürel mirasın yaşatıldığı efsane şehirlerden bir tanesidir. Sizde Tekirdağ gezisine katılmak isterseniz yazımıza göz atabilir gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz.

1.Tekirdağ Müzesi

Eski tarih ve kültürün yapıtlarından olan Tekirdağ müzesi Etnografya müzesi olarak geçmektedir. Önceleri vali konağı görevi görmüş olan ve şimdilerde ise müze olarak gezilmeye açık olan bu alanda kültürel eski ve tarihin bütün kalıntılarını araştırmak ve onlara rastlamak mümkündür.Osmanlı dönemi ve daha yakın dönemde kullanılan bütün araç ve gereçlerin de tarihsel olarak saklandığı ve insanlara gösterildiği bu müzede sizde çeşitli eser kaynaklarına rastlayabilirsiniz.Etnografya müzesi kimliği taşıyan ve tarihin kültürel yapısına bugüne kadar aktaran o dönemin her anından eserler taşıyan bu müzeyi siz de gezmek istersiniz araç kiralama şirketleri ile hemen anlaşarak anında bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

2.Namık Kemal Evi

Tekirdağ’da en meşhur ve eski yapılarından bir tanesi olan Namık Kemal evi gezilip görülmek için yaptırılmış özel bir alandır. Namık Kemal’in bizzat doğduğu ve yaşadığı ev olan bu ev Tekirdağ’ın en gözde ve gezilesi alanlarından bir tanesi olurken aynı zamanda Namık kemal’den kalan hatıralarında sergilendiği özel bir müzedir.

3.Tekirdağ Eski Fotoğraflar Müzesi

Tekirdağ çok eski bir il olduğu için sürekli restore edilmiş yenilenmiştir. Sürekli restore edilen ve yenilenen Tekirdağ Ezgi görüntüsünü kaybetmemek için eski görüntüsüne ait fotoğrafların olduğu bir müze oluşturulmuş ve günümüzde halen sergilenmeye devam etmiştir.Tarihi eser niteliğinde olan bu fotoğraflar müzesinde 1.500’den fazla fotoğraf bulunurken Tekirdağ’ın tanıtım yazıları da bulunmaktadır. Siz de burayı ziyaret etmek isterseniz oto kiralama şirketleri hemen anlaşarak eşsiz Tekirdağ fotoğrafları inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

4.Hora Feneri

Tekirdağ’ın en meşhur ilçesinde istedik açısından büyük bir önem taşımaktadır. Görsel olarak kalıcı olan ve halen görülmeye değer olan bu alan Tekirdağ’ın ilçesinde yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.Burada dev bir fener görebilmeniz ve fitili taşlardan oluşan bu yapının güzelliğine hayran kalmanız olası olmaktadır. Siz de bu feneri ziyaret etmek ve güzelliklerine şahit olmak isterseniz oto kiralama şirketlerle bölgeye gelebilir aracınızı Park ettikten sonra güzel bir yürüyüşe çıkarak feneri karşılayabilirsiniz.

5.Çamlıköy Plajı

Tekirdağ’ın en önemli ve en gözde sahillerinin bulunduğu bu plaj her an turistlerin Akın Akın ziyaret ettiği bölgeler arasındadır. Karadeniz kıyılarının eşsiz güzelliğini barındıran ve sertliği ile oldukça ürkütücü görünen bu sahil berrak suyu ve narin dalgaları ile keşfedilmeyi hak eden bölgelerden bir tanesidir.Her yaz binlerce turistin ziyaret ettiği ve hiç boş kalmayan bu sayede ince bir kumu vardır. Siz de bu plajı ziyaret etmek isterseniz oto kiralama şirket sizleri bekliyor.

6.Kumbağ Plajı

Siz de Tekirdağ bölgesini ziyaret ederek sessizliği dinlemek ve huzur bulmak isterseniz bu sahil plajını ziyaret edebilir; eşsiz bir Karadeniz sahilinin tadını çıkarabilirsiniz. En huzur dolu bir plaj olan bu plajda size tatilinizi huzurlu bir biçimde geçirebilirsiniz. Tekirdağ denince akla gelen en özel ve sakin plajlar arasında yer alan Kumbağ plajı sakinliğin doğası olarak da kabul edilmektedir. Siz de bu bölgede tatil yapmak ve bölgeyi ziyaret etmek isterseniz oto kiralama şirketleri ile anlaşarak araç filolarını kullanabilirsiniz.

6.Laledere Mesire Alanı

Tekirdağ’ın yemyeşil doğasının içinde sizde mesire alanlarını kullanmak isterseniz bu alanda istediğiniz ölçüde piknik yapabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Güzel duası yemyeşil alanları ve mesire alanının büyüklüğü ile siz de eşsiz Bir güzellikle tanışmak isterseniz bu bölgeyi ziyaret etmelisiniz. Huzur veren ağaçların arasında oldukça geniş bir alanı kapsayan ve huzur verici doğanın Karadeniz kaynakları ile oldukça doğal bir görüntü ortaya koyan bu mesire alanı hemen hemen her yaz sezonunda tatilcilerin ve yerli turistlerin dikkatini çekmektedir. Siz de oto kiralama şirketleri ile anlaşarak araçları kullanarak bu alana gelebilir istediğiniz alanda meslekleri keyfini yaşayabilirsiniz.

7.Tekirdağ At Çiftliği

Tekirdağ bölgesinde bir at çiftliği arıyorsanız oldukça güzel olan bu alanda sizler de eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Huzur verici atların sakinliği ile siz de at yürüyüşleri ve binicilik alanlarına katılmak isterseniz; Olimpos at çiftliği sizleri bekliyor. Tekirdağ Karadeniz’de kültürel mirasın bulunduğu kadar doğal güzelliklerin eğlenceli alanların da bulunduğu farklı bir bölgede yer almaktadır. Birbirinden farklı eşsiz sahilleri ve plajları ile yaz sezonunda dolu dolu geçiren Tekirdağ bölgesinde sizde Karadeniz’in sularına kendinizi bırakmak ve yaz sezonunu burada geçirmek isterseniz Tekirdağ’a ziyaret edebilirsiniz. Oto kiralama şirketleri ile anlaşarak siz de istediğiniz an bu geziye başlayabilir Karadeniz’in bu işsiz alanlarını ziyaret edebilme fırsatı bulabilirsiniz.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.