VAN ARAÇ KİRALAMA

VAN ARAÇ KİRALAMA

Van Gezilecek Yerleri Keşfedin!Van gezilecek yerleri siz de yazımızda keşfedin. En güzel mekânları gölleri kalesi ve tarihsel alımları ile sizlere de huzur verecek olan Van; oldukça etkileyici alanları ile göz doldurmaktadır.Van gölü meşhur bir alan olarak hem gezilecek hem de görülecek yerlerin başında gelen alanlardır.Van müzesi, Van kalesi ve meşhur evleri ile siz de tarihsel bir geziye hazır mısınız?Doğu Bölgesi’nin en önemli yerleşim merkezlerinden bir tanesi olan Van gezilip görülecek alanları tarihsel kalıntıları ve şehir güzelliği ile büyüleyici bir atmosfere sahip olmaktadır.Kışın oldukça sert bir iklime sahip olan ve kışları da turizme açık olan Van her iklimin kendini çapında yarattığı güzellikleri ile gezilip görülmeye değer mekânlar arasında ön sıralarda yer alan doğunun hakikatli şehirlerinden bir tanesidir.Tarihi Van gölü ve Van kalesi ile siz de gezi rehberinizi unutulmaz anlar bırakmak isterseniz Van gez i turuna çıkmaya ne dersiniz?

1.Van Gölü

Doğunun en gözde şehirlerinden bir tanesi olan Van gölleri kaleleri ve şehir merkezleri ile oldukça popüler bir alana sahip olmaktadır. Van gölü en meşhur yerlerinden bir tanesidir. Gölün güzelliği doğa ile birleşince muhteşem bir atmosfer yaratmakta ve her yıl binlerce turistini burayı ziyaret etmesini sağlamaktadır. Gönül muhteşem güzelliği arasında yemyeşil doğanın huzur verici atmosferinde sizler de oto kiralama şirketleri ile anlaşarak bu bölgeyi ziyaret edebilir isterseniz bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

2.Van Kalesi

Doğu bölgelerinden popüler olan Van özellikle kalesi ile çok meşhurdur. Van kalesi hem büyüklüğü hem de yapısı ile oldukça tarihi ve estetik bir duruma sahip olmaktadır. Zaman zaman restore edilen Kale günümüz şartlarında bile muazzam görüntüsü ve manzarasıyla dikkat çekici bulunmaktadır.Van kalesi üzerinde çıkmaya elverişli merdivenler bulunmakta ve manzaraya karşı muhteşem bir atmosfer insanı derinden yakalamaktadır. Kale uzunluğu ve yüksekliği ile oldukça geniş bir yerleşim alanına sahiptir. Kuş bakışı manzarası ve restore edilmiş tarihi yapısı ile oldukça eskiyi andıran bu Yapı gezilip görülmeye değer şaheserlerden bir tanesi de olmaktadır. Van kalesini ziyaret etmek isterseniz siz de araç kiralama şirketleri ile anlaşarak bu bölgeyi ziyaret edebilir isterseniz turlara da katılabilirsiniz

3.Tarihi Eski Van Evleri

Tarihsel bir anıt olarak inşa edilmiş ve bugüne kadar kalmış olan doğunun simgeleşmiş özelliklerinden bir tanesi olan tarihi Van evleri hem dekorasyon hem restorasyon hem de tarihsel kalıntı olarak büyük bir alana sahip olmaktadır. Ermeni isyanları sonucunda yapılan ve halen günümüzde varlığını koruyan zaman zaman restore edilen ve doğunun kültürüne göre dekor edilmiş bu alanlar gezilip görülürken en değerli hazine ve tarihi eser olarak nitelendirilmektedir.Küçük bir kasaba andıran bu mahallede birbirinden güzel Van evleri bulunmaktadır. Siz de araç kiralama şirketleri ile anlaşarak Van evlerini gezebilir buradaki tarihsel özellikleri fotoğraflarla yansıtabilirsiniz.

4.Cumhuriyet Caddesi

Van’ın en önemli ve Gözde caddelerinden bir tanesi olan Cumhuriyet Caddesi büyüklüğü dekorasyonu ve yapısı ile tarihsel kalıcı ve oldukça estetik bir yapıya sahip olmaktadır.Modernliğin eski tarihle birleştiği bu kalıntılar her zaman huzur verici bir nitelikte olmaktadır.Meşhur Cumhuriyet Caddesi Van’ın en önemli caddelerinden bir tanesidir. Burada her türlü aktivite ve eğlence alanına sahip pek çok alan bulunmakta ve turistlerin ve yerli ziyaretçilerin çok fazla dikkatini çekmektedir. Ayrıca butik sanat merkezleri ve müzeleri de bu alanda bulunmaktadır. Van ziyaretinde en önemli bölgelerinden bir tanesi olan Cumhuriyet Caddesi mutlaka gezilip görülmesi gereken alanlardır. Hem eğlenceli vakit geçirebilme hem butik müzelerini gezebilme hem de caddenin akışına kendini bırakabilme açısından oldukça elverişli bir alan olmaktadır. Siz de burayı ziyaret etmek isterseniz araç kiralama şirketleri ile görüşebilirsiniz.

5.Akdamar Kilisesi

Van denince akla gelen kiliselerden bir tanesi olan Akdamar kilisesi tarihsel ve çok eski yapısı ile günümüze kadar taşınmış bir özel kilisedir.Ermeni kral tarafından keşfedilen ve oldukça eskiye dayanan tarihin eski surlarından kalma oldukça mimari duran bu yapı her zaman gezilip görülmeye değer bir niteliktedir. Eskinin en özel taşlarından inşa edilmiş olan bu kilise zaman zaman gezilen ve gezildikçe kendine hayranlık bırakan tarihi eser niteliğinde bir yapıdır.Van denince akla gelen en önemli kiliselerden bir tanesi olan bu kiliseyi siz de ziyaret etmek isterseniz araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz.

6.Erciş Kaplıcaları

Muhteşem mavi Deniz’in birleştiği bu harika kaplıcalar hem şifalı hem de oldukça estetik yapısı ile her zaman dikkat çekici özellikte olmaktadır. Volkanik bir iklim haritası gibi duran oldukça zengin ve elverişli bu alanda hem gezmek hem de şifalı kaplıca sularından yararlanmak mümkün olmaktadır. Deniz’in kıyısında bulunan bu kaplıcalar her yıl binlerce turistin Akın Akın ziyaret ettiği oldukça şifalı bulunan bir alan olarak ziyaret edilmektedir. Siz de burayı ziyaret edebilmek için araç kiralama şirketleri ile anlaşarak bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.Van ziyaretlerinde harika kiliseleri kaplıcaları ve bu tarihi eser kalelerini gezerken meşhur Van kedisine de bir göz atmanız oldukça eğlenceli olacaktır. Van gezisinde yer alan bu harita ile sizler de gezinizden oldukça keyif alabilir harika fotoğraflar çekerek siz de geleceğe dair bir anı bırakabilirsiniz. Van ziyaretinizde araç kiralama şirketleri ile anlaşarak ulaşımı kolaylığı sağlayabilir ayrıca zaman zaman yapılan türlere katılarak da ulaşımı daha kolay hale getirebilirsiniz. Muhteşem ve keyifli bir Van gezisi sizleri bekliyor.

Haber Listemize Kayıt Olun!

Hemen şimdi e-postanla haber listemize kayıt olarak, indirimler kazanabilirsin.